Dinamik IP nasıl alınır?

Private IP ve Public IP kavramları arasındaki farkı ufak bir Google araştırması ile araştır dilersen. IPCONFIG komutu yerel ağ adaptörünün, modem tarafından aldığı IP'yi gösterir.

Senin peşinde olduğun konu ise dış dünyada görünür olduğun IP, modemi her resetlediğinde değişir. Anlaman için ise https://whatismyipaddress.com/ gibi web sayfalarını kullanabilirsin.

Son olarak ProtonVPN gibi ücretsiz VPN'ler indirip public IP'ni yine kolaylıkla değiştirebilirsin.

Kullandığın internet servis sağlayıcısının Online işlemlerine gir kullanıcı adı şifreni öğrenmen lazım orada yazar genelde.

Modeme dokunma lütfen, en basit hali ile içeride ve dışarıda sahip olduğun IP farklılığını bu şekilde anlatabilirim. Modem ile işin yok. İlgili hatayı çözmek istiyorsan ücretsiz VPN sunucularının tüm server'larına teker teker bağlan ve tekrar dene. Orada da hata alabilirsin ama, IP yetmiyor insanoğluna. O dinamik IP'yi tek kullanan da sen değilsin zaten.

Yalnızca modeme dokunmaman gerektiğini anlamış olman benim için yeterli olur. Kurcalama gereksiz yere. Eldeki internetten de olma :)

1714843654871.png

Modeme dokunma lütfen, en basit hali ile içeride ve dışarıda sahip olduğun IP farklılığını bu şekilde anlatabilirim. Modem ile işin yok. İlgili hatayı çözmek istiyorsan ücretsiz VPN sunucularının tüm server'larına teker teker bağlan ve tekrar dene. Orada da hata alabilirsin ama, IP yetmiyor insanoğluna. O dinamik IP'yi tek kullanan da sen değilsin zaten.

Yalnızca modeme dokunmaman gerektiğini anlamış olman benim için yeterli olur. Kurcalama gereksiz yere. Eldeki internetten de olma :)

Eki Görüntüle 2186797
İp vanish var ama modem dinamik ip olmayınca sanki bir eksiklik var gibi hissediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı