DirectX 12 Destekleyecek Ekran Kartları Nelerdir?

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar. Benim dx12 ile ilgili bir kaç sorum olacak. nVidia cephesinden 400 serisine kadar dx 12 desteklenecek. Bunu biliyoruz. Peki kısmi mi yoksa tamamen mi?
Amd cephesinden hangi kartlar dx 12 destekleyecek? Mesela R9 280x alan bir kullanıcı dx12 kullanabilecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil grafik çekirdeği (GCN) mimarisine sahip tüm AMD Radeon ekran kartlarında, DirectX 12 desteklenecek diye biliyorum. Ama gelirse, bence Mantle yalan olur. :D

Zaten Dx12 desteklese bile bazı özelliklerinden faydalanacak. Dx12 'yi tam anlamıyla kullanamayacak. Ya bekleyeceksiniz Dx12 'nin çıkmasını ya da güzel bir kart alıp oyunların keyfini çıkarırsınız. Şahsen Dx12 'yi bekleyeceğime güzel bir kart alıp oyunların tadını çıkarırdım. :)

Her ne kadar desteklerse desteklesin, donanımsal olarak teknolojiye tam olarak adapte olamaz diye düşünüyorum. :D
Bende aynı şekilde düşünüyorum. Saten ticaret mantığına uymaz öbür türlüsü. Peki Amd tarafından GCN mimarisine sahip kartlarda dx12 destekleyecek demiş @Samet Akman. Bu kartlar arasında R9 seriside varmı?

Tabi ki. Yeni nesil diyoruz. :D

Tam anlamıyla destek gelirse eğer, Mantle yalan olur. Ama sanmıyorum tam anlamı ile destek geleceğini. Mantle diye bir şeye başladılar artık.

Tamam, sağolun arkadaşlar. Kısa ve net bir konuydu. Kafamdaki sorular kalktı. Teşekkür ederim. Ama umarım dx 12'ye tam destek verirler ve win 8.1 yeterli olur. Bunları zaman gösterecek. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

AMD Mantle desteğinin yanı sıra DirectX 12 ye tam destek vereceğini açıklamıştır. DirectX 12 gelince Mantlede olduğu gibi büyük ihtimal HD 7xxx R7 2xx R9 2xx serisine gelir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı