DirectX kafa karışıklığı

BerdanSenpai

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz gibi DirectX 12 için
amd gpular %400
nvidia gpular %150
performans verdiği iddia edildi
ben yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım fakat kafam iyice karıştı
gtx 970 almak istiyorum fakat tabloya bakılırsa r9 290x almak gelecek için daha doğru bir adım olacakatır
Yardım edenlere şimdiden teşekkür etmek ederim :)

Şunu düzeltelim, DirectX nividia kartlar için oluşturulduğundan onlarda daha iyi performans verebilir. Şuan amd kartlar daha iyi performans veriyor diye her zaman öyle birşey olacak diye bir şey yok. Mesela amd tarafında ise mantle var. Mantle DirectX ten daha iyi denile bilir. Ama onunda geleceği muamma @Silinen üye arkadaşımızın dediği gibi R9 serisine gelecek Dx 12 desteğini görmeden bir şey söyleyemeyiz.
Ben de zamanında araştırdığımda R9 290 almıştım. Şuan bu hamle iyi olmaya bilir.

Detaylara gelecek olursak Star Swarm adındaki teknoloji demosu üzerinde yapılan testlerde Nvidia GTX 980 DirectX 11 ile 26.7 FPS verirken, DirectX 12'de 66.8'e kadar çıkıyor. AMD tarafında ise R9 290X kullanılmış ve DirectX 11'de 8.3 FPS alınmış. DirectX 12'ye geçildiğinde ise FPS 49.2'ye fırlamış.

www.merlininkazani.com: DirectX 12, AMD kartlarda %400 performans artırıyor - DirectX 12 - Merlin'in Kazanı

%400 daha fazla performans vermiş ama GTX 980 daha yüksek FPS almış Star Swarm'da. Bu kesinlikle AMD daha fazla performans verecek anlamına gelmez, gerçek değerleri DirectX12 çıkınca göreceğiz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı