Direksiyon sınavı nasıl geçer?

Ya harbi o sol sinyal işi çok sıkıntı. Zaten sağ şeritte durmuşum ve kalkış yapacağım. Zaten kalktığım şeritten yani sağ şeritten devam edeceğim. Neden sol sinyali açıyoruz ki sonuçta sol şerite geçmeyeceğim :D Bence arkamızdaki arabalar için kafa karıştırıcı.
Hocam sağda dururken bir anda sol sinyali yakıp sol şerite kırdığımızı düşününce komik oluyor 😂. Park etme kısmına doğru gelirken sağ sinyal, parktan sonra sol sinyal, dur tabelasının orda sağ sinyal... Aynı hücumda tek başına kalmış Messi gibi hissediyorum.

Başlama anında arkaya oturan gözetmen kapıyı açık bırakıyor, ona dikkat et, kapılar açıkken kalkma. İlk oturduğunda aynaları falan düzelt. Duracakken sağ sinyali, kalkacakken de sol sinyali unutma. Yavaş gitmek sorun çıkarabilir çünkü belli bir süre içinde tamamlaman lazım parkuru. Kavşaklara yaklaşırken şeridini erken seç.

Eğitimde hiç ani fren yaptırmadığı için alışık değilim. Umarım sınav esnasında tepki verebilirim :D
Verirsiniz. Herkese yaptırılan benimki gibiyse çok ani fren yapılmıyor zaten.

Ben sinyal değil de ilk kalkışta el frenini indirmeyi unutuyorum 😂
Sınav sonrasında da oluyor o. Geçenlerde arabayı park ettim, sonra daha iyi bir yerin boşaldığını görünce hemen oraya almak istedim. Araba bir türlü kalkmadı. Yokuş üstü bir de ama o kadar da etki etmemeli dedim, el frenini indirmeyi unutmuşum :D Babama da olmuştu bir kez, ara sıra unutuluyor yani normal.

Ya harbi o sol sinyal işi çok sıkıntı. Zaten sağ şeritte durmuşum ve kalkış yapacağım. Zaten kalktığım şeritten yani sağ şeritten devam edeceğim. Neden sol sinyali açıyoruz ki sonuçta sol şerite geçmeyeceğim :D Bence arkamızdaki arabalar için kafa karıştırıcı.
Trafiğe katılacağınızı belirtmek için önemli. Park yerinden çıkarken de öyle. Misal bisikletle giderken adamın dandik cam filminin arkasından sıfatını göremiyorum, çıkıp çıkmayacağını anlayamıyorum. Sinyalsiz, aynaya bakmadan çıkınca da kavgalık oluyorum. Yolda veya yanda duran adamın yanından geçilip gidilebilir, eğer tam da sizin geçeceğiniz sırada adam çıkmaya çalışırsa sorun olur. Sinyal bu yüzden.

Hocam sağda dururken bir anda sol sinyali yakıp sol şerite kırdığımızı düşününce komik oluyor 😂. Park etme kısmına doğru gelirken sağ sinyal, parktan sonra sol sinyal, dur tabelasının orada sağ sinyal... Aynı hücumda tek başına kalmış messi gibi hissediyorum.

Bir de bizim parkurdaki park yerlerinin ve dur tabelasının mesafesi çok yakın. Yemin ediyorum sinyal verirken terliyorum :D parka girerken önce bir sağ sinyal veriyoruz, sonra çıkarken sol sinyal, sonra hemen ileride dur tabelasının orada tekrar sağ sinyal, sonra dur, ve kalkış için tekrar sol sinyal ondan sonra hemen ardında "L park" var ve tekrar sağ sinyal. Bunların hepsi aynı yol üzerinde ve birbirlerine çok yakınlar.

Başlama anında arkaya oturan gözetmen kapıyı açık bırakıyor, ona dikkat et, kapılar açıkken kalkma. İlk oturduğunda aynaları falan düzelt. Duracakken sağ sinyali, kalkacakken de sol sinyali unutma. Yavaş gitmek sorun çıkarabilir çünkü belli bir süre içinde tamamlaman lazım parkuru. Kavşaklara yaklaşırken şeridini erken seç.
Hocam kapıyı açık mı bırakıyor? Umarım bana öyle insanlar denk gelmez. Tavsiyen için teşekkürler🙏
Sınav sonrasında da oluyor o. Geçenlerde arabayı park ettim, sonra daha iyi bir yerin boşaldığını görünce hemen oraya almak istedim. Araba bir türlü kalkmadı. Yokuş üstü bir de ama o kadar da etki etmemeli dedim, el frenini indirmeyi unutmuşum :D Babama da olmuştu bir kez, ara sıra unutuluyor yani normal.
Hocam valla el freni yarı otomatiklerde en iyisi. Fren yaptığın zaman çekiliyor kalkarken kendi kalkıyor.
Bir de bizim parkurdaki park yerlerinin ve dur tabelasının mesafesi çok yakın. Yemin ediyorum sinyal verirken terliyorum :D parka girerken önce bir sağ sinyal veriyoruz, sonra çıkarken sol sinyal, sonra hemen ileride dur tabelasının orada tekrar sağ sinyal, sonra dur, ve kalkış için tekrar sol sinyal ondan sonra hemen ardında "L park" var ve tekrar sağ sinyal. Bunların hepsi aynı yol üzerinde ve birbirlerine çok yakınlar.
Valla sıkıntı, bizimki biraz daha değişik. Düz giderken sağ sinyal verip park yerine gidiyorsun, orada sağ sinyal gir-sol sinyal çık, düz devam et iki tane dur tabelası var, ikinci dur tabelasından sonra direkt karşında L park var onu yap, L parktan direkt düz gidip sol sinyalle bu normal parkın dönüş yolunda da 25 metre geri ve ani fren yeri var.

Kapıyı kapatmasını mı bekleyelim, yoksa biz hazırsak rica mı edelim?

"Birader satranç mı oynuyoruz, kapat artık şu kapıyı" dersek kapatacağını düşünüyorum.

Öneri için sağ olun hocam. Eğer sınav günü böyle bir şey yaşarsam bu dediğiniz taktiği kullanacağım.

Siz söyleyeceksiniz. Adam sizin gösterge panelini kontrol edip etmediğinizi test ediyor çünkü orada.

Bende komple kapıyı açık bırakıyor sandım. Ufak bir aralık bırakıp gösterge panelindeki uyarıyı dikkate alıp almadığımıza bakıyor, şimdi anladım zekiceymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı