Discord açıkken oyunda FPS düşüyor

emir.sp34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F RTX4060 VENTUS 8GB H610M-G 32GB RAM 650W ZALMAN COOLER MASTER 240ML SIVI SOĞUTUCU
Unlost'un videodan bir şeyler izledim birkaç ayar yaptım ama arkada DC açıkken oyuna drop giriyor FPS düşüyor, nasıl düzelir bu?

Unlost'un videodan bir şeyler izledim birkaç ayar yaptım ama arkada DC açıkken oyuna drop giriyor FPS düşüyor, nasıl düzelir bu?

Unlostun saçma sapan "1 milyar FPS alma" videolarında genelde ana amaç GPU üzerindeki yükü işlemciye yüklemek üzerine dayalı, sen bu işlemi yapıp bir de üstüne arka planda işlemci harcayan bir uygulama açınca drop girmesi çok normal, birde bunların üstüne sistemin ucu ucuna ekran kartını besleyen bir sistemse vay haline.

Buradan gösterdiğim ayarı kapat. Bazılarında işe yarıyor bazılarında daha kötü oluyor ama denemekten zarar gelmez.

Dosya Ekleri

• 1680020411167.png
    1680020411167.png
    108,6 KB · Görüntüleme: 880
Donanım ivmesi açık ise kapatın. Onun dışında Discord'un FPS düşmesine sebebiyet verdiğini henüz görmedim. Ekstra olarak modlu Discord kullanıyorsanız normaline kıyasla daha fazla RAM ve işlemci gücü tükettiğinden sisteminiz yetersiz kalıyorsa FPS kayıplarına sebebiyet verebilir.

Donanım ivmesi açık ise kapatın. Onun dışında Discord'un FPS düşmesine sebebiyet verdiğini henüz görmedim. Ekstra olarak modlu Discord kullanıyorsanız normaline kıyasla daha fazla RAM ve işlemci gücü tükettiğinden sisteminiz yetersiz kalıyorsa FPS kayıplarına sebebiyet verebilir.

İşlemci ekran kartını ucu ucuna beslemeye yetiyorsa arka planda paint bile açsanız FPS düşmesi ve drop yaşarsınız. FX6300 ve RX570 kullanıyordum önceden, oyunun yanına hiçbir şey açmıyordu. Unlost ayarları genelde işlemciye yük bindiriyor. Darboğaz yaşıyor olabilir şu anda.

Buradan gösterdiğim ayarı kapat. Bazılarında işe yarıyor bazılarında daha kötü oluyor ama denemekten zarar gelmez.

Discord ile ilgili hiçbir şeye dokunmadım Windows ve Microsoft üzerinden birkaç ayar yaptım ekran kartımı falan güncelledim yani çoğunlukla Windows ayarlar kısmında işlem yaptım (mesela odaklanma yardımındaki her şeyi kapattım)

O FPS yükseltme videoları fasa fiso adam 30 yıllık PC'ye GTA 5 falan oynatmaya çalışıyor videodakileri yapıp.

O FPS yükseltme videoları fasa fiso adam 30 yıllık PC'ye GTA 5 falan oynatmaya çalışıyor videodakileri yapıp.

Yok hocam Valorant'ta bir tık üst FPS verse yeter diye yaptım ama gözle görülür aşırı derecede bir fark yaratmadı FPS limitini 90'dan 120ye çektim DC kapalıyken sabit 120'de kaldı DC açıkken drop ve FPS düşmesi yaşadım.

Geri
Yukarı