Discord ayar değişikliği sonrası şifre onaylarken “şifre zayıf” hatası veriyor

memo1923

Femtopat
Daha fazla  
Discord'da hesabıma doğrulama talebi geldi, her türlü doğrulamayı yaptıktan sonra değişiklikleri onaylamak için şifremi sordu, ancak kendi şifremi girdiğimde bu şifre zayıf veya yaygın kullanılıyor diye hata verdi, bu mantıksızlığı nasıl çözebilirim? Detay ekte:

1697656452578.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'da hesabıma doğrulama talebi geldi, her türlü doğrulamayı yaptıktan sonra değişiklikleri onaylamak için şifremi sordu, ancak kendi şifremi girdiğimde bu şifre zayıf veya yaygın kullanılıyor diye hata verdi, bu mantıksızlığı nasıl çözebilirim? Detay ekte:

Eki Görüntüle 1982191

Şifreniz 1234567890 olmasın hocam? Daha güçlü şifre dener misiniz?

Şifreniz 1234567890 olmasın hocam? Daha güçlü şifre dener misiniz?

Zaten benden kendi şifremi girmemi istiyor ben halihazırda kendi şifremi girdiğim zaman böyle bir uyarı veriyor, bu kısımda şifre oluşturmuyorum yani var olan şifremi yazarak değişiklikleri onaylıyorum ancak gördüğünüz üzere bu oluyor.

Hesaba şifremi yazıp giriş yaparken sıkıntı yok giriyor ama bu doğrulama ekranı karşımda belirdiğinde bu sefer şifremi yazınca bu yaygın diyor, hani zaten kendi şifremi yazmamı istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
TR'de bir konuyu okumanın ne kadar zor olduğunu görmüş olduk.

Aslında konuyu okumanın ne kadar zor olduğu değil, Discord kullanıcının şu anki şifresi güçlü olmadığı için değişiklikleri kaydetmesine izin vermemiş mesajdan ve ekran görüntüsünden anlaşılacağı üzere. Bu durumda "şifremi unuttum" kısmından kriterlere uyan bir şifre oluşturup doğrulamayı tekrar yapmak denenebilir.

Onun haricinde algoritmaya müdahale etmek mümkün değil zaten.

Geri
Yukarı