Discord GIF virüslü müdür?

Dosya Ekleri

• 20221003_182820.jpg
    20221003_182820.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 79
GIF aynı PNG, JPG, MP4 gibi bir görsel dosya türü herhangi bir virüs bulaşması söz konusu değil ve attığınız resimdeki dosya JPG türünde. Sıfırladığınızı duyduktan sonra çok güldüm.

Teşekkür ederim o panikle 10 kereden fazla telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamıştım hesaplarıma bir şey olacak diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir keresinde resme tıkladığım için trojan bulamıştı. Nasıl oldu bende anlamadım. Tıkladım PC'de kritik hata mesajı verdi. Hemen temizledim (bilgisayar üzerinden tıkladım ve resmi indirmedim sadece büyütmek istedim)

Teşekkür ederim o panikle 10 kereden fazla telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamıştım hesaplarıma bir şey olacak diye.
Hocam o kadar paniğe gerek yok ya, 1 kere sıfırladın mi yeterli.
Böyle bir durumda sıfırlamanın "s"sini bile düşünmeniz yanlış. Şöyle düşünün size arkadaşınız çekindiği bir fotoğrafını atıyor ve bu fotoğrafı indirdiğiniz için virüs bulaşıyor. 3 saniye düşündüğünüz zaman ne kadar gülünecek bir durum olduğunu anlarsınız.

Bir keresinde resme tıkladığım için trojan bulamıştı. Nasıl oldu bende anlamadım. Tıkladım PC'de kritik hata mesajı verdi. Hemen temizledim (bilgisayar üzerinden tıkladım ve resmi indirmedim sadece büyütmek istedim)
Normal şartlarda böyle bir durum söz konusu değil. Belki farklı bir şeyden uyarı almışsınızdır. Resmin olduğu site güvenilir bir site miydi? Güvenilir olmayan bir siteyse araya reklam virüsü sıkıştırmış olabilirler ama nadir bir durum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı