Discord tokenim çalındı

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Merhaba arkadaşlar. Kısa bir süredir hesabımda saçma sapan sunuculara giriş yapılıyor. Çıkıyorum yeniden giriş yapıyor. Her şeyi değiştirdim. Nick hatta profil fotoğrafı bile değiştirdim ama düzelmiyor. Sadece ben değil. Girdiğim sunucuların gelen giden kısmına bakıyorum bir sürü insan aynı anda sunucuya giriyor. Bir sızıntı falan oldu da haberim mi yok? Biraz önce bir sunucunun girdiğimde 150 üyesi vardı. Şimdi ise 350 olmuş.

Merhaba arkadaşlar. Kısa bir süredir hesabımda saçma sapan sunuculara giriş yapılıyor. Çıkıyorum yeniden giriş yapıyor. Her şeyi değiştirdim. Nick hatta profil fotoğrafı bile değiştirdim ama düzelmiyor. Sadece ben değil. Girdiğim sunucuların gelen giden kısmına bakıyorum bir sürü insan aynı anda sunucuya giriyor. Bir sızıntı falan oldu da haberim mi yok? Biraz önce bir sunucunun girdiğimde 150 üyesi vardı. Şimdi ise 350 olmuş.
hocam pek bi bilgim yok ama yüksek ihtimal şu yüzdendir; para karşılıpı üye satanlar falan oluyor çoğu çalıntı hesap muhtelemen seninki de onlardan biridir.

Tokenin çalındıysa şifreni değiştirdiğin de yenileniyor diye biliyorum. Ekstra olarak ise ayarlardan "Yetkili Uygulamalar" kısmında göze çarpan bir şeyler var mı?

Auth bota bağlanmış olabilirsin. Ayarlardan bağlı olduğun botlara bak. Tanımadığın botu çıkarmayı dene. Büyük ihtimalle düzelecektir.
Not: Bilinmeyen bir botla etkileşime girdiğinde genelde bu olur diye biliyorum. Doğulanmamış botlarla etkileşime girme.

hocam pek bi bilgim yok ama yüksek ihtimal şu yüzdendir; para karşılıpı üye satanlar falan oluyor çoğu çalıntı hesap muhtelemen seninki de onlardan biridir.
Hocam hesapların tokeni ile o hesaba giriş yapılabiliyor diye biliyorum ben de. O yüzden sordum zaten. Hatta github tarzı yerlerde Discord Üye Botları var. Oradakiler de tokenlerle çalışıyor. Acaba tokenim falan çalındı da böyle sunuculara mı bot olarak basıyorlar anlamadım. Çoğu da müstehcen içerikli sunucu.

Auth bota bağlanmış olabilirsin. Ayarlardan bağlı olduğun botlara bak. Tanımadığın botu çıkarmayı dene. Büyük ihtimalle düzelecektir.
Not: Bilinmeyen bir botla etkileşime girdiğinde genelde bu olur diye biliyorum. Doğulanmamış botlarla etkileşime girme.
Hocam o benimde aklıma geldi ama bir bakayım tekrar. Temizlemiştim onu zaten. Ayrıca şifreyi de tekrar değiştireyim bir de virüs taraması yapayım. Umarım düzelir.

Artık token ile hesaba girmek mümkün değil diye biliyorum yine de şifrenizi değiştirin.

Hocam şimdi aklıma geldi. Malwarebytes Premium ile her sabah zaten otomatik tarama yapılıyor. Hiçbir zamanda virüs çıkmıyor. Bilgisayar ile alakalı olamaz o zaman.
Şifre değiştirdiğidne zaten tokende değişiyor diye biliyorum. Sorun bilgisayarında gibi. Güzel bir tarama yap.

Artık token ile hesaba girmek mümkün değil diye biliyorum yine de şifrenizi değiştirin.
Değiştirdim hocam tekrardan.

Hocam biraz önce 350 kişilik olan sunucu.
1693931825363.png

Bu şey sanırım sadece bana olmuyor. Buradan anlaşılacağı üzere. Değil mi?

1693931859694.png

Hocam şimdi aklıma geldi. Malwarebytes premium ile her sabah zaten otomatik tarama yapılıyor. Hiçbir zamanda virüs çıkmıyor. Bilgisayar ile alakalı olamaz o zaman.

Değiştirdim hocam tekrardan.

Hocam biraz önce 350 kişilik olan sunucu.
Eki Görüntüle 1932443

Bu şey sanırım sadece bana olmuyor. Buradan anlaşılacağı üzere. Değil mi?

Eki Görüntüle 1932444

Buna benzer bir olay Instagram'da başıma gelmişti bir sabah hesabıma girdiğimde aslında hiç takip etmediğim sayfaları takip etmiş ve postlarını beğenmişim.

Geri
Yukarı