Discord üzerinde karşılıklı edilen hakarette dava açılınca kim ceza alır?

Dark18

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta gördüğünüz üzere bir tane adamla tartıştım ve olay büyüdü. İkimiz de birbirimize hakaret ettik ve adam bana hakaret davası açacağını söyledi. Olayı başlatan bendim ama adamda bana küfürle karşılık verdi. Hakaret davası açarsa ne olur ikimiz de mi ceza alırız işleyişi anlatabilir misiniz?

Merhaba başlıkta gördüğünüz üzere bir tane adamla tartıştım ve olay büyüdü. İkimiz de birbirimize hakaret ettik ve adam bana hakaret davası açacağını söyledi. Olayı başlatan bendim ama adamda bana küfürle karşılık verdi. Hakaret davası açarsa ne olur ikimiz de mi ceza alırız işleyişi anlatabilir misiniz?

Olay sesli sohbettemi geçti ya da yazışmalımı.

Kanka dava açar ama 2 nizede pek bir şey olmaz gibi geliyor çünkü sen etmişsin adamda etmiş adam etmeseymiş olay sana patlardı. (tam emin değilim)

Karşılıklı olduğu için oda suçlu ama dava açacağını sanmam basit bir discord kavgası için.Her kavga eden dava açıyor güya.

Karşılıklı olduğu için oda suçlu ama dava açacağını sanmam basit bir Discord kavgası için. Her kavga eden dava açıyor güya.

Hocam kavga ettiğim kişi arkadaşımın abisi ve adımı soyadımı arkadaşımdan öğrenebilir ve kurumsal işlerle uğraştığı için çevresi de varmış. Yoksa normal bir Discord kavgasını burada sormam yani.

Hocam kavga ettiğim kişi arkadaşımın abisi ve adımı soyadımı arkadaşımdan öğrenebilir ve kurumsal işlerle uğraştığı için çevresi de varmış. Yoksa normal bir Discord kavgasını burada sormam yani.
Adınızı soyadınızı öğrenmesinin bir anlamı yok çünkü o Discord hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamaları gerekir Discord ise Türkiye şubesi bulunmadığı için veri paylaşımı yapmıyor yetkili merciler ile. Whatsapp vb. yerlerden hakaret etmediğiniz sürece sıkıntı çıkmaz.

Zannetmem tek taraflı bir olay olsa bile hukuksal sürece gitmez ama 2 taraflı bir süreç var büyük ihtimalle bir yere varmaz varırsada mahkemeden önce uzlaşma var orada biter mevzu.

Yeni konular

Geri
Yukarı