Discord ve Steam çalınmasına rağmen Kaspersky virüs bulamıyor

YRGNC

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım virüs kaptı. Discord'umdan steamimden herkese link atıyorlar, şifremi değiştimeme rağmen hala atılıyor. Kaspersky'den tam tarama yapmama rağmen hiçbir şey çıkmıyor ne yapmam lazım?

Hocam format diyorsunuz direkt bu bir ceza sebebidir, çözüm yolu arayın sonra deyin.

Hocam RAT yemiş birisi olarak söylüyorum Kaspersky. Malwarebytes, gibi uygulamalar ile taramalar yapıp şifreleri değişmiştim iki gün sonra Steam hesabım çalındı en sağlam çözüm formattır.

%90 geçirir bir arkadaşa daha aynısını yaptılar, şimdi hemen MBAM ile virüs taramasına geç derim. Ve virüs şu anda temizlenmediğinden farklı bir cihazdan değiştir şifreleri.

Maalesef yok. :( ancak yapılacakları size adım adım anlattım Kaspersky'ı Denetim Masası'ndan kaldırıyorsunuz sonra benim attığım linkten MBAM indiriyorsunuz ve tarama yapıyorsunuz olmaz ise diğer adımları uyguluyorsunuz.

Dediğiniz yöntemler işe yarayabilir fakat ben sağlama alacaksa yapılması gerekeni söylüyorum.

Hocam bunları buldu.

%90 geçirir bir arkadaşa daha aynısını yaptılar, şimdi hemen MBAM ile virüs taramasına geç derim. Ve virüs şu anda temizlenmediğinden farklı bir cihazdan değiştir şifreleri.

Maalesef yok. :( ancak yapılacakları size adım adım anlattım Kaspersky'ı Denetim Masası'ndan kaldırıyorsunuz sonra benim attığım linkten MBAM indiriyorsunuz ve tarama yapıyorsunuz olmaz ise diğer adımları uyguluyorsunuz.

Hocam bunları buldu.

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-18_235041701.png
    resim_2024-05-18_235041701.png
    139 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAT yemiş birisi olarak söylüyorum Kaspersky. Malwarebytes, gibi uygulamalar ile taramalar yapıp şifreleri değişmiştim iki gün sonra Steam hesabım çalındı en sağlam çözüm formattır.
Bende yemiş biri olarak söylüyorum MBAM+E.E.K ile dibini kuruttum. Daha beklemeden format diye atlıyorsunuz bir çözüm yolu lazım ve üye de diyor ki format atmak istemiyorum, uzatmaya gerek yok çözüm yolu bulalım ilk önce.

Hocam bunları buldu.

Hocam bunları buldu.
Hemen Quarantine de geç. Sonra Quarantine kısmından sil.

Bende yemiş biri olarak söylüyorum MBAM+e. E. K ile dibini kuruttum. Daha beklemeden format diye atlıyorsunuz bir çözüm yolu lazım ve üye de diyor ki format atmak istemiyorum, uzatmaya gerek yok çözüm yolu bulalım ilk önce.

Hemen quarantine de geç. Sonra quarantine kısmından sil.

Dediğiniz gibi yaptım hocam, quarantineye tıkladım ve temizledi. Tekrar scan yaptığım zaman hiçbir şey bulmadı, sorun çözülmüş müdür şu an?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunları buldu.

Hocam bunları buldu.

Bende yemiş biri olarak söylüyorum MBAM+e. E. K ile dibini kuruttum. Daha beklemeden format diye atlıyorsunuz bir çözüm yolu lazım ve üye de diyor ki format atmak istemiyorum, uzatmaya gerek yok çözüm yolu bulalım ilk önce.

Hemen quarantine de geç. Sonra quarantine kısmından sil.

Hocam buzdağının görünen kısmı vardır bir de iç kısmı ben malware bulup silmiştim emindim neredeyse fakat hesap bilgilerim çalınmıştı iki güne. Yani burada önemli olan format isteyip istememek değil bilgileri sağlama almak.

Bende yemiş biri olarak söylüyorum MBAM+E.E.K ile dibini kuruttum. Daha beklemeden format diye atlıyorsunuz bir çözüm yolu lazım ve üye de diyor ki format atmak istemiyorum, uzatmaya gerek yok çözüm yolu bulalım ilk önce.

Hemen Quarantine de geç. Sonra Quarantine kısmından sil.
Bulamaz isen diye sanırım Detection History kısmında karantina karantinayı bul ve tüm öğeleri tikleyip Delete de.

Dediğiniz gibi yaptım hocam, quarantineye tıkladım ve temizledi. Tekrar scan yaptığım zaman hiçbir şey bulmadı, sorun çözülmüş müdür şu an?
Hala tam olarak emin değiliz ve karantinadan da silin dosyaları.
Şimdi Emsisoft Emergency kit indirip taratalım:Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal
Malware taraması olacak. MBAM'ı kaldırmanıza gerek yok.

Hocam bilgisayarın arka planında AV program tarafından tespit edilemeyip çalışan şeyler olabiliyor ben bunun en acı senaryosunu yaşadım benim fikrim, format atın sizin iyiliğiniz için.

Hocam buzdağının görünen kısmı vardır bir de iç kısmı ben malware bulup silmiştim emindim neredeyse fakat hesap bilgilerim çalınmıştı iki güne. Yani burada önemli olan format isteyip istememek değil bilgileri sağlama almak.
Bakın sizin yediğiniz virüs ile herkesin yediği aynı değil ve tarihler de aynı değil şu anda konuya yarar değil zarar veriyorsunuz, bu arkadaşın da umutlarını kırıyorsunuz. Format diyip durmayın olmadı görev yöneticisinin fotoğrafını ister analiz yaparım programlara.

Hocam bilgisayarın arka planında AV program tarafından tespit edilemeyip çalışan şeyler olabiliyor ben bunun en acı senaryosunu yaşadım benim fikrim, format atın sizin iyiliğiniz için.
Bakın format diyip tutturuyorsunuz 2 oldu artık raporlayacağım.

Bakın sizin yediğiniz virüs ile herkesin yediği aynı değil ve tarihler de aynı değil şu anda konuya yarar değil zarar veriyorsunuz, bu arkadaşın da umutlarını kırıyorsunuz. Format deyip durmayın olmadı Görev Yöneticisi'nin fotoğrafını ister analiz yaparım programlara.

Bakın format deyip tutturuyorsunuz 2 oldu artık raporlayacağım.

Evet aynı değil Crypter virüsler mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı