Discord'da bir videodan virüs bulaşır mı?

513285

Decapat
Discord'dan bir video geldi ve ben videoyu izlemedim ve basmadım. Sadece soru işareti attım. Videoya bassam ya da sadece mesaj atmaktan bir şey olur mu?

Videodan bulaşmaması lazım tekniken. Ama yani şüpheliyseniz engelleyin geçin, değmez çünkü.

Videolara da fotoğraflara da dikkat etmeni öneririm, Discord token çalma durumu olabilir. Eğer tanımadığın bir kişiden geliyor ise 2 kez düşünmelisin.

Mesaj atmaktan bir şey olmaz. Dosyanın uzantısı .webm ise açmamanı öneririm. Çünkü içine kod yazılabiliyor hatta eskiden Discord'u bu .webm uzantısı sayesinde çökertebiliyorlardı bir video ile. Şu an hala onlardan var mı bilmem. Dosyanın türü .webm dışında ise gönül rahatlığıyla açabilirsin.

Discord'dan bir video geldi ve ben videoyu izlemedim ve basmadım. Sadece soru işareti attım. Videoya bassam ya da sadece mesaj atmaktan bir şey olur mu?

Bunun için size bir dosya indirmeleri gerekiyor. Bunada token grabber deniyor bununla bir tek Discord tokeninizi değil her şeyinizi ve bilgisayarınızı ele geçirebiliyorlar. Umarım herhangi bir dosya indirmemişsinizdir ancak içiniz rahat etmiyor ise şifrelerinizi değiştirmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı