Çözüldü Discord'da gezinirken laptop birdenbire yavaşlamaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taranlse

Picopat
Daha fazla  
Discord'da gezinirken birden mesaj yazarken bilgisayarım kasmaya başladı ve benim her şeyime çözüm bulan Technopat aklıma geldi. Tam yaşadığım şeyi yazarken çok yavaşlamaya başladı ve ben de direkt bilgisayarı kapayıp bir 3 dakika bekleyip tekrar açtım ama hala aynıydı. Şu an daha az kasıyor, ne yapmalıyım? Hala daha çok yavaş ve laptop kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bakıcağım? birde hala yüksek performansmış şuan ekran kartlarını güncelliyorum
İnternete görev yöneticisi nasıl açılır diye yazarsanız çıkar.

Yada direkt CTRL + ALT + SHIFT tuşlarına basılı tutun ardından Enter tuşuna tıklayın açılıyor.

İnternete görev yöneticisi nasıl açılır diye yazarsanız çıkar.

Yada direkt CTRL + ALT + SHIFT tuşlarına basılı tutun ardından Enter tuşuna tıklayın açılıyor.
1716208411015.png

Bir sorun varmı?

İşlemciniz potansiyelinin çok altında çalıştığı için bu sorunu yaşıyorsunuz normalde 3.5ghz hıza çıkabilirken sadece 0.7 ghz gücünü kullanıyor.

Aynı sorun bende de vardı yeniden başlatınca gidiyordu. Ama sizinki büyük ihtimalle turbo boostun kapanması yüzünden oluyor. Güç planını Nihai Performansa alın ayrıca fişte değilse bilgisayarı şarja takın

İşlemciniz potansiyelinin çok altında çalıştığı için bu sorunu yaşıyorsunuz normalde 3.5ghz hıza çıkabilirken sadece 0.7 ghz gücünü kullanıyor.

Aynı sorun bende de vardı yeniden başlatınca gidiyordu. Ama sizinki büyük ihtimalle turbo boostun kapanması yüzünden oluyor. Güç planını Nihai Performansa alın ayrıca fişte değilse bilgisayarı şarja takın
Nihai Performans yoksa: Windows tuşu + R ardından bir pencere açılacak oraya cmd yazıp Enter’a tıklayın. Ve o açılan pencereye şu kodu yapıştırın powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61. Ardından tekrar kontrol edin.

1716209293345.png

Burdan hangisini seçiceğim? Geri dönüşünüz için minnatarım siz olmasaydınız format atmak zorunda olucaktım.

Nihai Performans yoksa: Windows tuşu + R ardından bir pencere açılacak oraya cmd yazıp Enter’a tıklayın. Ve o açılan pencereye şu kodu yapıştırın powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61. Ardından tekrar kontrol edin.
Nihai Performansa aldım yeniden başlatayimmi abi?

Nihai Performansa aldım yeniden başlatayimmi abi?
Başlat. Ayrıca bilgisayarın düzgün bir şekilde şarj olduğundan emin misin? Aynı sorun AMD işlemcide de vardı büyük ihtimalle Windows kaynaklı bir sorun.

Geri
Yukarı