Disiplin kurulu hangi durumlarda kurulur?

wiesmir

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta pazartesi sigara içerken yakalandım, hoca tutanak yazdı. Rehberci 2 kere çağırdı, konuştuk kınama cezası alacağımı söyledi. Disipline gidicek miyim diye sordum, disiplin kurulu daha kurulmadı 1 hafta sonra kurulacak dedi. Disiplin kurulundan benim ya da velimin imzasını istiyorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta pazartesi sigara içerken yakalandım, hoca tutanak yazdı. Rehberci 2 kere çağırdı, konuştuk kınama cezası alacağımı söyledi. Disipline gidicek miyim diye sordum, disiplin kurulu daha kurulmadı 1 hafta sonra kurulacak dedi. Disiplin kurulundan benim ya da velimin imzasını istiyorlar mı?
Displin kurulu sadece senin icin toplanmiyor,genel displin kurallari falan icin kuruyorlar belirli bir araliklar ile.

Disiplin kurulu okul içi hocalar tarafından oy birliği ya da okuldaki toplam tutanak dosyası belirli bir yere geldikten sonra kurulur. Disiplin kurulu tarafından cagirilirsin ve senin ne yaptığını vb anlatılar kısacası sorguya çeker gibi bir şey sonradan sana bir kağıt imzalattılar ve veline okul yönetimi tarafından haber verilir bu disiplin cezalarin 12.sinifta mezun olmadan önce bu yediğin tutanağın kaldırıp kaldirilmicani karar verilir eğer sen 12.sinif'a kadar normal öğrenci gibi davranirsan bu disiplin cezan silinir eğer silinmezse bu siciline işler.

Veline haber veriyorlar yada resmi yazı yolluyorlar diye biliyorum.

Geçen hafta pazartesi sigara içerken yakalandım, hoca tutanak yazdı. Rehberci 2 kere çağırdı, konuştuk kınama cezası alacağımı söyledi. Disipline gidecek miyim diye sordum, disiplin kurulu daha kurulmadı 1 hafta sonra kurulacak dedi. Disiplin kurulundan benim ya da velimin imzasını istiyorlar mı?

Evet imzalamanız gerekli. Velinize haberde verilecek. Önemli olmayan durumlar genelde disiplin kuruluna çıkmaz. Rehberlikle falan çözlür. Sizde ilk seferinizse kınama alırsınız sonra tutanaktan devam eder.

Not: Kınama sene sonunda silinir diye düşünüyorum.

Evet imzalamanız gerekli. Velinize haberde verilecek. Önemli olmayan durumlar genelde disiplin kuruluna çıkmaz. Rehberlikle falan çözlür. Sizde ilk seferinizse kınama alırsınız sonra tutanaktan devam eder.
sigara içerken yakalandım reberlikçi kınama alacağımı söyledi ondan sonra ses soluk çıkmadı

Sigara içerken yakalandım reberlikçi kınama alacağımı söyledi ondan sonra ses soluk çıkmadı

Bu konu disiplin kuruluna gider mi?

Sigara içerken yakalandım reberlikçi kınama alacağımı söyledi ondan sonra ses soluk çıkmadı

Bu konu disiplin kuruluna gider mi?

Dediğim gibi ilk seferse yüksek ihtimalle kınama alırsınız. Sigaraya tolerans gösteren okul yoktur gibi bir şey. Tekrarlarsanız 2-5 gün uzaklaştırmaya kadar gider. Bu yıl daha fazla ceza almayın. Sene sonunda silinir yüksek ihtimalle.

Dediğim gibi ilk seferse yüksek ihtimalle kınama alırsınız. Sigaraya tolerans gösteren okul yoktur gibi bir şey. Tekrarlarsanız 2-5 gün uzaklaştırmaya kadar gider. Bu yıl daha fazla ceza almayın. Sene sonunda silinir yüksek ihtimalle.

Peki disipline gidince velinin okula gelip imza atması gerekmiyor değil mi?

resmi yazı derken yazı derken ?
Bildiğin resmi yazı okul müdürünün elektronik imzasıyla onayladığı bir yazı.
Velinin bilgilendirilmesi ve bunun resmiyete geçirlirmesi gerekir normal şartlarda. Elden teslim edip imzalatırlar yada PTT den iadeli tahütlü falan yollarlar olması gereken PTT üzerinden tahütlü bir şekilde yollanması sonra evrakları arşivlenirken disip evraklarının da arasına konup onunla ilişkilendirilmesi falan.

Geri
Yukarı