Çözüldü DisplayPort sistem 144 Hz olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heageloon

Decapat
Daha fazla  
Monitörüm 144 Hz desteklemesine ragmen Hz değiştirmeye çalıştığımda ekran siyah oluyor ve 20 sn. sonra geri geliyor, hala 60 Hz kalıyor. Bu arada format attıktan sonra böyle oldu. Bir de yeni RAM takıldı. 16x1 GB Dragos RAM.

1616483252690.png

Anlamadığım şekilde NVIDIA Denetim Masası'nda yenileme hızını maksimum 60 Hz olarak gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tabii ki de.

Hem de Hz ayarını değiştirdiğimde ekran direk siyah oluyordu yani parlamıyorduda kapanıyor gibi bir şeyydi ama monitörun ışığı yanıyordu kabloyu değiştirmem lazım sanırım teşekkürler ilgilendğiniz için.

Kablonuzun desteklemediği hızı almak istediğiniz için olmuştur hocam. 2K monitörde 8K almayı denemek gibi bir şey bu. 720p video izletmeyen internet ile 2K izlemeyi denemek gibi.
Denedim zaten 144Hz ayar olarak gözüktü uygula dediğimde siyah ekran verdi ondan sonra geri geldiğinde 60Hz olarak geldi ne zaman elime teknolojik bir şey geçse bozuyorum ya :D bu arada anakartın küçük pinmi denir ona çubukmu denir PC'yi temizlerken (sadece kabasını alıyordum bozarım diye derine inmiyordum) telefonun flashıyla bakarken telefonu o pinleirn ustune düşürdüm ve yamuldu tamirci bir şekil yapmış halletmiş sonra geri getirdi şu an sistem çalışıyor o anakartla ilgili bir sorun olaiblir mi acaba?
Dostum bu sorunun ya ekrandan yada ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Eğer DP anakarta değilde ekran kartına bağlıyla alakası yoktur herhalde . Ayar çıkıyor biliyorum ama sen yine de yap dene yani
4.PNG

Sadece yatay düşey ve yenileme hızını gir gerisi default olsun

Eğer formattan sonra olduysa, aşağıda verdiğim linktekileri uygular mısınız?
Kaldırdıktan sonra, yine aşağıda verdiğim linkten güncel sürücüyü indirin.

Tabii ki de.

Hem de Hz ayarını değiştirdiğimde ekran direk siyah oluyordu yani parlamıyorduda kapanıyor gibi bir şeyydi ama monitörun ışığı yanıyordu kabloyu değiştirmem lazım sanırım teşekkürler ilgilendğiniz için.

Kablonuzun desteklemediği hızı almak istediğiniz için olmuştur hocam. 2K monitörde 8K almayı denemek gibi bir şey bu. 720p video izletmeyen internet ile 2K izlemeyi denemek gibi.

Çözüm
Masaüstünde sağ tık > görüntü ayarları > gelişmiş görüntü ayarları > ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri > üstteki sekmeden monitör > ekran yenileme sıklığı'nı 144 Hz yap.

Ya onunla alakalı değil işte 144 Hz 64 tek seçenek görünüyor PC kullanan kişi Hz oradan ayarlamayı bilmiyorsa kullanmasın o PC'yi.

Yeni konular

Geri
Yukarı