Diyet yemeği önerisi

Aslında diyetteyken istediğini yiyebilirsin teknik olarak. Sadece aldığın kaloriyi yakman lazım. O yüzden az yicen çok hareket edeceksin, spesifik bir yemek yok diyet için.

Aslında diyetteyken istediğini yiyebilirsin teknik olarak. Sadece aldığın kaloriyi yakman lazım. O yüzden az yicen çok hareket edeceksin, spesifik bir yemek yok diyet için.
Bence bunu internetten araşdır. Bu soruyu burada sormak yersiz.
Ben nasıl kilo verebilirim demiyorum, diyet yemeği soruyorum sadece. Çok abartıyor bazı arkadaşlar bunu. Düşük kalorili, tadı güzel yemekler olur ya hani, ondan bahsediyorum. Ama belli ki konuya yanıt veren arkadaşlar spordan çok uzak.

+ olarak çok hareket eden biri değilim gün içinde o yüzden kalori açığı ile kilo vermeye çalışıyorum. Konuyu açmamın sebebi de bu.

Diyet yemeği önerir misiniz? Kilo vermem lazım.

Dostum diyetisyen eşliğinde sağlıklı ve hızla kilo vermek daha doğru. İmkanın varsa bir doktora git. Kan tahlili yapıp senin enerji ihtiyacına göre hesaplayıp ona göre liste hazırlıyorlar.

Ben diyetisyen eşliğinde kilo verdim. Öyle güzel listeler verdiki hem sağlık sorunumu çözdü hem de sağlıklı ve zorlanmadan kilo verdim.

Diyet dışında bir de spor çok önemli.

Dostum diyetisyen eşliğinde sağlıklı ve hızla kilo vermek daha doğru. İmkanın varsa bir doktora git. Kan tahlili yapıp senin enerji ihtiyacına göre hesaplayıp ona göre liste hazırlıyorlar.

Ben diyetisyen eşliğinde kilo verdim. Öyle güzel listeler verdiki hem sağlık sorunumu çözdü hem de sağlıklı ve zorlanmadan kilo verdim.

Diyet dışında bir de spor çok önemli.
Hocam öyle diyetisyene gitmem gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum, fazla kilolu değilim ama yağ oranımı düşürmek istiyorum. Boks yapıyorum artı olarak, başka bir aktifliğim yok gün içinde.

Hocam öyle diyetisyene gitmem gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum, fazla kilolu değilim ama yağ oranımı düşürmek istiyorum. Boks yapıyorum artı olarak, başka bir aktifliğim yok gün içinde.

O zaman diyetisyenimin bana söylediği 1-2 ipucunu yazayım.

1. Haftada 3 kez et tüketimi olacak. Fakat 120 gramlık porsiyonu geçmeyecek. Et balık ve tavuk dengesi korunacak. Et öğle yemeğinde tüketilecek.
2. Salatalarda ve yemeklerde az zeytin yağı kullan demişti.
3. Her akşam 8:30 da 1 kase yoğurda keten tohumunu öğütüp karıştır ve ye.
4. Tam buğday ekmeğinden her öğünde 1 dilim ye.
5. Aynı tür yemeği iki öğünde yeme. Örneğin öğlen kuru baklagil yiyorsan akşam sebze ye. Kuru bakla ve eti akşam değil öğlen ye demişti.
6. 2 ara öğünde 2 ceviz ve bir porsiyon meyve ye.

Daha bir sürü var ama senin işine yarayacak olanlar bunlar olur sanırım.

Bu diyeti ben her gün, günde iki saat yüksek tempoda bisiklet sürerken yaptım. Kısa sürede hiç enerji düşüklüğü olmadan 30 kg verdim. Ciddi bir sağlık sorunum vardı, o da düzeldi.

O zaman diyetisyenimin bana söylediği 1-2 ipucunu yazayım.

1. Haftada 3 kez et tüketimi olacak. Fakat 120 gramlık porsiyonu geçmeyecek. Et balık ve tavuk dengesi korunacak. Et öğle yemeğinde tüketilecek.
2. Salatalarda ve yemeklerde az zeytin yağı kullan demişti.
3. Her akşam 8:30 da 1 kase yoğurda keten tohumunu öğütüp karıştır ve ye.
4. Tam buğday ekmeğinden her öğünde 1 dilim ye.
5. Aynı tür yemeği iki öğünde yeme. Örneğin öğlen kuru baklagil yiyorsan akşam sebze ye. Kuru bakla ve eti akşam değil öğlen ye demişti.
6. 2 ara öğünde 2 ceviz ve bir porsiyon meyve ye.

Daha bir sürü var ama senin işine yarayacak olanlar bunlar olur sanırım.

Bu diyeti ben her gün, günde iki saat yüksek tempoda bisiklet sürerken yaptım. Kısa sürede hiç enerji düşüklüğü olmadan 30 kg verdim. Ciddi bir sağlık sorunum vardı, o da düzeldi.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı