Diyetteyken yarım tabak salçalı bulgur yenir mi?

Michaelscofield

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600
Rx6500XT
Asus prime a520m-k
Apacer panther 2x8
Deepcool ag400
Samsung evo 870
Herkese selam diyetimin 6. günündeyim. Her sabah 1 dilim kepek ekmeği 2 haşlanmış yumurta ve yarım domates yiyorum. Bugün bir arkadaşımın evindeyim sabah kahvaltı yaptım ve öğlen hiçbir şey yemedim. Yarım tabak salçalı bulgur yesem bir sıkıntı olur mu?

Herkese selam diyetimin 6. günündeyim. Her sabah 1 dilim kepek ekmeği 2 haşlanmış yumurta ve yarım domates yiyorum. Bugün bir arkadaşımın evindeyim sabah kahvaltı yaptım ve öğlen hiçbir şey yemedim. Yarım tabak salçalı bulgur yesem bir sıkıntı olur mu?
Bence de bir sorun olmaz. Bu arada spor vs. de yapıyor musunuz? Ben de diyet düşünüyorum.

Biraz daha bilgi verebilir misiniz acaba kendiniz hakkında? Boy, kilo, yaş gibisinden. Bir de ne zamandır yapıyorsunuz? Nasıl gelişme kat ettiniz? Yürüyüş normal mi yoksa hızlı tempo mu? Gerçekten benim de ihtiyacım var buna.

Boy 1.80 kilo 119 yaş 17.
Normal yürüyüş yapıyorum tempoluya gerek kalmıyor 6 gündür yapıyorum 2 kilo vermişim tok karnına ölçüldüm sabahları klasik kahvaltı yapıyorum 2 haşlanmış yumurta 2 tane Cherry( yazılışını bilmiyorum) domates yiyorum 1 dilim kepek ekmeği ve biraz da peynir. 4 5 litre su içiyorum ve günlük 10 13 km ortalama 15 bin adım atıyorum canım şekerli bir şey çektiğinde elma ya da benzeri meyveleri yiyorum öğlenleri bir şey yemiyorum yersem 3 4 ceviz ya da kuru kayısı yiyorum akşamları genelde yağsız tavuk veya sebze yemekleri yiyorum (sabah harici kesinlikle ekmek yemiyorum) onun dışında cips çikolata kola gibi abur cuburların yanından bile geçmiyorum aklında soru varsa yazabilirsin.

Normal yürüyüş yapıyorum tempoluya gerek kalmıyor 6 gündür yapıyorum 2 kilo vermişim tok karnına ölçüldüm sabahları klasik kahvaltı yapıyorum 2 haşlanmış yumurta 2 tane Cherry( yazılışını bilmiyorum) domates yiyorum 1 dilim kepek ekmeği ve biraz da peynir. 4 5 litre su içiyorum ve günlük 10 13 km ortalama 15 bin adım atıyorum canım şekerli bir şey çektiğinde elma ya da benzeri meyveleri yiyorum öğlenleri bir şey yemiyorum yersem 3 4 ceviz ya da kuru kayısı yiyorum akşamları genelde yağsız veya sebze yemekleri yiyorum (sabah harici kesinlikle ekmek yemiyorum) onun dışında cips çikolata kola gibi abur cuburların yanından bile geçmiyorum aklında soru varsa yazabilirsin.

Bir anda bu kadar kalori açığı vermenin zararı olur mu acaba? Ben de öğünden kısarak 9-10 kilo vermiştim geçen aylarda. 95'den 85'lere düşmüştüm. Tabii ki bir süre sonra bu kilo verme olayı yavaşlıyor. Benim yağ yakmaya ihtiyacım var. Yağ yakmak için öğünler kadar spora da zaman ayırmak gerek diye biliyorum.

Normal yürüyüş yapıyorum tempoluya gerek kalmıyor 6 gündür yapıyorum 2 kilo vermişim tok karnına ölçüldüm sabahları klasik kahvaltı yapıyorum 2 haşlanmış yumurta 2 tane Cherry( yazılışını bilmiyorum) domates yiyorum 1 dilim kepek ekmeği ve biraz da peynir. 4 5 litre su içiyorum ve günlük 10 13 km ortalama 15 bin adım atıyorum canım şekerli bir şey çektiğinde elma ya da benzeri meyveleri yiyorum öğlenleri bir şey yemiyorum yersem 3 4 ceviz ya da kuru kayısı yiyorum akşamları genelde yağsız tavuk veya sebze yemekleri yiyorum (sabah harici kesinlikle ekmek yemiyorum) onun dışında cips çikolata kola gibi abur cuburların yanından bile geçmiyorum aklında soru varsa yazabilirsin.

Bir anda bu kadar kalori açığı vermenin zararı olur mu acaba? Ben de öğünden kısarak 9-10 kilo vermiştim geçen aylarda. 95'den 85'lere düşmüştüm. Tabii ki bir süre sonra bu kilo verme olayı yavaşlıyor. Benim yağ yakmaya ihtiyacım var. Yağ yakmak için öğünler kadar spora da zaman ayırmak gerek diye biliyorum.
Kilo verme yavaşladığında istediğin bir yemeği yiyebilirsin hamburger falan diyetisyenim demişti metabolizma yavaşladığı için hızlandırmak gerekiyor. Ben ilk 1 ay aşırı kalori açığı yapıcağım. Sonrasında her öğün ölçülü şekilde beslenicem

Yeni konular

Geri
Yukarı