Dizüstü bilgisayar Windows açılmıyor

Emre_12

Kilopat
Daha fazla  
Eski bir dizüstü bilgisayarım var. Ana bilgisayarımdaki fazla dosyaları eski dizüstü bilgisayarıma aktarmak istiyorum lakin bilgisayar açma tuşuna bastığımda Casper yazısı çıkıyor ve takılı kalıyor.

Laptop HDD'nizi çıkartın ve masaüstüne takınız. Dizüstü bilgisayarınızda bulunan HDD'de masaüstü için uyumludur. SATA kablosu ve güç kaynağınızda bulunan SATA POWER kablosu gereklidir. Normal HDD takmaktan farkı yoktur.

Bilgisayarın BIOS'una gir ve her şey normal mi diye bir kontrol et sonrasında hala açılmıyorsa Boot menüsüne gir ve oradan bilgisayarı başlat eğer olmazsa bizim yapabileceğimiz bir şey şey yok en yakındaki bilgisarcıya git tabii olmazsa yazılımla halletmeye çalış.

Laptop HDD'nizi çıkartın ve masaüstüne takınız. Dizüstü bilgisayarınızda bulunan HDD'de masaüstü için uyumludur. SATA kablosu ve güç kaynağınızda bulunan SATA POWER kablosu gereklidir. Normal HDD takmaktan farkı yoktur.
Sadece dosya aktarımı için değil seyehat ettiğimde vs. lazım oluyor.
Yani sürekli HDD değiştirmek zahmetli oluyor.

Sadece dosya aktarımı için değil seyehat ettiğimde vs. lazım oluyor.
Yani sürekli HDD değiştirmek zahmetli oluyor.

Codegen Codmax 2.5" USB 3.0 Sata 3 Disk Kutusu Fiyatı

Şöyle bir harici kutusu işinizi görecek mi? USB ile dosya atarsınız ve seyahat yaparken de yanınızda taşırsınız.

Ben size en basit çözümü sundum. Format atarsanız da sorun büyük ihtimal çözülecektir.

Bilgisayarın BIOS'una gir ve her şey normal mi diye bir kontrol et sonrasında hala açılmıyorsa Boot menüsüne gir ve oradan bilgisayarı başlat eğer olmazsa bizim yapabileceğimiz bir şey şey yok en yakındaki bilgisarcıya git tabii olmazsa yazılımla halletmeye çalış.
Her şey normal mi derken hangi ayarları kastediyorsunuz yazabilirmisiniz.

Codegen Codmax 2.5" USB 3.0 Sata 3 Disk Kutusu Fiyatı

Şöyle bir harici kutusu işinizi görecek mi? USB ile dosya atarsınız ve seyahat yaparken de yanınızda taşırsınız.

Ben size en basit çözümü sundum. Format atarsanız da sorun büyük ihtimal çözülecektir.
Zaten windowsa girince format atacaktım direkt olarak format atmanın bir yolu varmı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı