Dizüstü bilgisayar Windows açılmıyor

Siz Windows 10 ISO dosyasını UEFI hale getirdiniz mi?
Yakın zamanda ana bilgisayarıma format atmıştım internetden sadece ISO dosyasını bulup çalıştırıp format atmıştım.
Yani sadece ISO dosyası var. Aynı durumu flash belleğe atıp boot menüden dizüstü bilgisayarıma yapınca herhangi bir flash bellekte veri kaybı olurmu onu soruyordum.

Yakın zamanda ana bilgisayarıma format atmıştım internetden sadece ISO dosyasını bulup çalıştırıp format atmıştım.
Yani sadece ISO dosyası var. Aynı durumu flash belleğe atıp Boot menüden dizüstü bilgisayarıma yapınca herhangi bir flash bellekte veri kaybı olur mu onu soruyordum.

Öncelikle sizin Windows'u yeni bir şekilde kurmanız için Rufus programından Boot etmeniz gerekir.

boot ederken flash bellekteki veriler gider o yüzden onu yedekleyip bu ilşlemi yapmanızı öneririm.

evet fakat veriler silinecek yedekleme yapın
Tamamdır çok teşekkür ederim. Peki disk bölüm düzenini gtp olarakmı yoksa mbr olarakmı seçeyim?
Ve flash belleği temizledim 7.52gb boş yer var ISO dosyası 5.34GB lakin bu dosya bellek için çok büyük diyor ?
boot ederken flash bellekteki veriler gider o yüzden onu yedekleyip bu ilşlemi yapmanızı öneririm.

evet fakat veriler silinecek yedekleme yapın
Rufus ile yapılacak işlemleri tamamladım usb hazır lakin nasıl boot menüden yapacağım?

Son düzenleme:
Tamamdır çok teşekkür ederim. Peki disk bölüm düzenini GTP olarakmı yoksa MBR olarakmı seçeyim?
Ve flash belleği temizledim 7.52 GB boş yer var ISO dosyası 5.34 GB lakin bu dosya bellek için çok büyük diyor?

Rufus ile yapılacak işlemleri tamamladım USB hazır lakin nasıl Boot menüden yapacağım?

Laptopunuzun Boot menüsünün hangi tuşla açılacağını öğrenin ardındın Boot menüsü geldiğinde UEFI ibaresi olan flash bellekten laptopunuzu başlatın temiz bir kurulum olacaktır bu arada Rufus'dan GPT seçeneğini seçin.

Laptopunuzun Boot menüsünün hangi tuşla açılacağını öğrenin ardındın Boot menüsü geldiğinde UEFI ibaresi olan flash bellekten laptopunuzu başlatın temiz bir kurulum olacaktır bu arada Rufus'dan GPT seçeneğini seçin.
Bilgisayar UEFI desteklemediği için mbr seçtim. lakin boot menüsüne geldiğimde ayarlar çıkıyor herhangi bir şey seçtirtmiyor?

Ayarlar çıkyor deken anlamadım.
BIOS dan Boot menüsüne geldiğimde herhangi bir cihaz seçtirme ekranı gelmiyor boot ayarları geliyor.
Ayrıca rufus böyle bir hata veriyor.

Dosya Ekleri

• rufus hata.png
    rufus hata.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 25
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı