Çözüldü Dizüstü bilgisayarda Wi-Fi ağı gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alidz5252

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Geçen günlerde Digitürk firmasından 100Mbps hızında bir internet aldım. Modem 2.4 GHz ve 5GHz destekliyor. Dün modemi kurdular (Türk Telekom yazıyordu modemde) telefonlarda hiçbir sıkıntı yok ama bilgisayarım kendi modemimi görmüyor (Ethernet kablosuyla bağlayınca internet algılıyor ama modemle aramda 2 oda var) ancak diğer komşu modemleri görüyor?
İnternette birçok yerde çözüm videolarına baktım, çoğunu uyguladım (modemi sıfırlama, bilgisayar sürücüsünü güncelleme vb.) Fakat hala modemi göremiyorum. Bir videoda ek bir USB Wi-Fi adaptöründen bahsediyorlardı eğer alırsam sorunum düzelir mi? Düzelmezse farklı bir biçimde yardımcı olursanız sevinirim.
Bahsettiğim video bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar eski olabilir. Wi-Fi 6 dungle alırsan yine girersin. USB Wi-Fi al bir tane kullan. Bunun için PC değiştirme :)

Dell G15 laptıpta ben de yaşadım aynı sorunu. 5'i hiç görmedi ilk başta. Bayağı uğaştım. Sonra 2.4'te dahil bazen görüyor bazen görmüyordu.

Yukarıda bir arkadaş yollamış linkini onu almayı düşünüyorum.

Laptopun eski bir modelmiş ve bu yüzden Wi-Fi kartı alman gerekiyor.

Bu Dongle'yi öneririm ucuz olanları alrısan 2 oda uzaklıktan görmeyebilir.

Hocam sağ olun aldım dediğiniz adaptörü sorunum çözüldü eyvallah.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı