Dizüstü performans düşüklüğü

AC/DC

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sene önce Media Market ten Acer Aspire E1 522 laptop aldım. Kullandığım ilk 1 ay sorun olmuyordu. Daha sonra sorunlar çıktı ve Windows 7 kullandım. (4-5 ay) Winodows 7'de aldığım performansı Windows 8'de alamamıştım. İş sebebi ile işletim sitemi değiştirmem gerekti ve yeniden Windows 8 yaptım ve Windows 8.1'e güncelleştirdim. Tüm güncelleştirmeleri yaptım. İlk 2 gün çok iyi şekilde kullandım ama bu seferde performansı çok düştü. Daha önce bazı konular da açtım ama sorunuma çare bulamadım. Biosum güncel değil ve bir senedir bakım yapılmadı ama sıcaklık değerlerine Aida 64 ile baktım çok normal. İşletim sistemim orjinal. Ayrıca HDD'den geldiğini zannettiğim tak diye ses geliyor. Acaba sorun burada mı? HD tune 5.50 ile de kontrol ettim sorun çıkmadı. Nasıl eski performansına getirebilirim? Sorun hangi parçadadır?

Sistem özellikleri:
  • AMD A6 522
  • AMD RADEON HD 8400
  • 4 GB RAM
  • Windows 8.1

Samsung yazanın 2. sırasında olan ses arasıra tek bir sefer geliyor. (10 -15 dk bir) Yani sürekli tekrarlayan bir ses gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı