Çözüldü Dizüstü RAM ve SSD değişimi sonrası kısadevre yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cem2022

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarın RAM ve SSD değişimine karar verdim. Bu konuyu biraz araştırdım. Pil çıkmaz ise RAM ve SSD değişiminden sonra anakartın kısa devre yaptığını duydum. Doğru mudur acaba?

Çözüm
Genelde RAM ve SSD değişiminde pilin bağlantısının çıkarılmasının zorunlu olduğunu görmedim ve duymadım. Ben de laptopa fişe takılı değilken ve kapalıyken defalarca RAM, HDD ve M.2 SSD taaktım. Bir sorun yaşamadım. Sadece bu tip işlemlerde cihaz ilk seferinde açılmayabiliyor veya bir kere şarja takmanız gerekiyor tekrar açılması için.
Genelde RAM ve SSD değişiminde pilin bağlantısının çıkarılmasının zorunlu olduğunu görmedim ve duymadım. Ben de laptopa fişe takılı değilken ve kapalıyken defalarca RAM, HDD ve M.2 SSD taaktım. Bir sorun yaşamadım. Sadece bu tip işlemlerde cihaz ilk seferinde açılmayabiliyor veya bir kere şarja takmanız gerekiyor tekrar açılması için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ek olarak bu işlemleri yaparken statik elektrik bulunmamasına özen gösterin vücudunuzda. Gerekirse anti-statik eldiven veya kendinizi topraklama yaparak, değişim yapacağınız komponent hariç board üzerinde bir yere değmeden işlemlerinizi yapın.

Pilin çıkarılması genelde ana kart sökümlerinde, tamir veya detaylı temizlemede tavsiye ediliyor.

Geri
Yukarı