Dövme yaptırmak

Başka sebep nedir? Gördüğüm dövmeliler hep böyle çünkü de.
Yaşadığımız kişisel olay ve hatıraları, anlamlı şekilleri vücudumuza yaptırıyoruz, dövmenin tarihi ve felsefik kısmını araştırmanızı öneriyorum, kimse havalı gözükmek için yaptırmaz zira havalı durmuyor zaten, güzel ve çekici ama kimse kucağımıza da atlamıyor, havalı olmanın dövme dışında bir çok yöntemi var.

Öncelikle öneri ile dövme deseni veya yazısının yaptırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunu yaptıracak kişi kendi seçmeli. Dövme yaptıracak kişinin üzerinde her açıdan çok düşünüp öyle karar vermesi gerekir. Pişman olmak, sıkılmak veya sevgili ile ilgili dövmeler yaptırıp ileride ayrılık olunca dövme eski anlamından çıkıp istenmeyen bir desen veya yazı görünüşüne giriyor. Bu duruma düşünce kapatmak veya sildirmek için türlü taklalar atılıyor. Eskiden sildirmiş arkadaşlarımda iz kalmıştı ama teknoloji geliştiyse şuan durum farklı olabilir. Nereye yapılması gerektiği konusunda önerime gelecek olursak. Görünebilecek bir yer isteniyorsa kulak altı boyun kısmı eğer çok fazla görünmesi istenmiyorsa ayak bileği tercih edilebilir. Dövmenin yapıldığı yere göre verdiği acı değişiyor. Kafanız karışıkken yaptırmamanız tavsiyemdir.

Şöyle söylemek gerekirse dövme konusunda ihtimam gösteriyorum çünkü değerli bir şekli, ismi, cismi bedenimde taşıyacak ve gören insanlarla paylaşacağım. Şahsım adına maneviyatı olan anlamlı bir şey olmalı. O işaretin, ismin, cismin verdiği hissiyat kişiye özgü... sevdiğin birinin ismi, yaptığın bir iş, hobi veyahut anlamlı bir söz olabilir seni anlatan...

Başka sebep nedir? Gördüğüm dövmeliler hep böyle çünkü de.

Yaşadığımız kişisel olay ve hatıraları, anlamlı şekilleri vücudumuza yaptırıyoruz, dövmenin tarihi ve felsefik kısmını araştırmanızı öneriyorum, kimse havalı gözükmek için yaptırmaz zira havalı durmuyor zaten, güzel ve çekici ama kimse kucağımıza da atlamıyor, havalı olmanın dövme dışında bir çok yöntemi var.

''Kimse havalı gözükmek için yaptırmaz.'' Buna asla katılmıyorum tanıdığım ve gördüğüm havalı olsun diye yaptıran tonlarca insan var.

Yaşadığımız kişisel olay ve hatıraları, anlamlı şekilleri vücudumuza yaptırıyoruz, dövmenin tarihi ve felsefik kısmını araştırmanızı öneriyorum, kimse havalı gözükmek için yaptırmaz zira havalı durmuyor zaten, güzel ve çekici ama kimse kucağımıza da atlamıyor, havalı olmanın dövme dışında birçok yöntemi var.
Açıkçası bana göre böyle şeyler için kendime acı çektirmeye değmez. Yine de herkesin kendi fikridir, ben sadece kendi düşündüğüm şeyleri söyledim.

Sağ/Sol kola yapılabilir, hoş duruyor. Ama manyak gibi her yere yapmak saçmalık.

Öyle havalı olacağım kafasıyla yapılmasına karşıyım ayrıca, size güzel bir anınızı hatırlatacak bir şey olabilir, mesela eski Türkçe hocam sol bileğine oğlunun ismini dövme olarak yaptırmış. Bunlar olabilir, ama "Kanka ben havalı olacağım bütün kızlar bana düşecek hahahaaha" diye yaptırmak kadar da boş bir şey yok.

Merhaba arkadaşlar, dövme yaptıran arkadaşlardan bilgi ve tavsiye rica ediyorum.
28 yaşında, kadınım ve benim için dövme, dönem dönem yaptırmak hem istediğim hem de kaçındığım bir işlem oldu.

1) herkes dövme yaptırıyor ve yıllar sonra etraf bolca dövmeli insan olacak, komik buluyorum.
2) ne yaptıracağım konusunda kararsızlık yaşıyorum. Sıkılırsam korkusu mevcut. Öneriniz varsa alabilirim, yaptıran arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?
3) hangi bölgeye yaptırmalıyım, görünmesi mi daha iyi görünmemesi mi? Yaptıran arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?
4) acısı olan bir işlem mi, rötuş gerekli mi?
5) renkli dövmelerde mevcut, siyah ya da renkli olmasının kalıcılık açısından bir farkı olur mu?
6) sildirmek istersen bir gün, iz kalıyor mu ve nasıl bir işlem oluyor?
7) dövme bir alışkanlık mı, herkes öyle söylüyor. Vazgeçilebilen bir işlem değilmiş :)
sizlerin kaç tane dövmesi var?

Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler :)

Öncelikle Merhaba. Eğer gelecekte sıkılmam diyorsan kalıcı yaptırabilirsin ama eğer sıkılabilirim diyorsan ilk geçici yaptırmanı öneririm sonuçta sıkıldığında hemencik sildirebilirsin. :O

Geri
Yukarı