Doğum yapan kedi hiçbir şey yemiyor

Valeria

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Moralim o kadar kötü ki. 1.5 yaşında anne kedim var. 2 ay önce 3 tane yavrusu oldu. Biri öldü maalesef. İkisinin durumu iyi şimdilik. Anne kedi yaklaşık 3-4 gündür çok keyifsiz hiç hareket etmiyor. Hiçbir şey yemiyor. Kuru mama, yaş mama, ciğer veriyorum yemiyor. Çok zayıfladı. Mutsuz bir şekilde hareketsiz uzanıyor sürekli. Dün kucağıma aldığımda çişini yaptı. Normalde mutlaka kumuna yapar. Bugün de kustu sabah. Veterinere götürüyorum 2 gündür. 2 tane iğne yaptı net bir şey söylemiyor. Başka götürebileceğim bir yer yok. Bu tarz bir şey yaşayan var mı ya da bir tahmini olan? Ne yapabilirim bilgi verirseniz çok memnun olurum. Kedim kuytu kuytu köşelere gidiyor. Asla yapmadığı şeyler. Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. Çok zayıfladı.

3-4 gündür çok keyifsiz hiç hareket etmiyor. Hiçbir şey yemiyor. Kuru mama, yaş mama, ciğer veriyorum yemiyor. Çok zayıfladı. Mutsuz bir şekilde hareketsiz uzanıyor sürekli. Dün kucağıma aldığımda çişini yaptı. Normalde mutlaka kumuna yapar. Bugün de kustu sabah.
Rahmetli kedim ölmeden önce idrarini kaçırıyordu, keyifsizdi, kusuyordu, yemiyordu.

Kedim kuytu kuytu köşelere gidiyor. Asla yapmadığı şeyler.
Üzülerek söylüyorum ki kediler ölmeden önce yalnız kalmak isterler, dediğiniz gibi kuytu köşelere giderek uzaklaşırlar...

Veterinere götürüyorum 2 gündür. 2 tane iğne yaptı net bir şey söylemiyor.
Lütfen benim yaptığım hatayı yapmayın ve veterineri değiştirin. Kediniz hasta ve tedaviye ihtiyacı var. Gerekiyorsa, ki muhtemelen gerekiyor; veteriner kliniginde gözetim altında yatılı tedavi olsun.
Zaman kaybetmeyin, hemen şu an gidin lütfen.
Umarım iyileşir.

Benim kedim ilk doğumunu yaptıktan sonra birini kaybetmişti maalesef, diğer yavrulara hastalık bulaşmaması için alıp gömmüştüm. Onu yerinde bulamadığı için bayağı bir hüzünlendi ve aradı. Ben de kötü bir şey mi yaptım diye gömdüğüm yavruyu kuru mendille silerek yerine bıraktım. Yavrusunu hareketsiz gördükten sonra ağlamayı kesti diğerleriyle ilgilenmeye devam etmişti. Daha sonrasında alıp tekrar gömmüştüm.
Senin durumunu tam bilmiyorum ama habersiz bir şekilde aldıysan ona üzülmüş olabilir. Ama yemekten kesileceğini sanmıyorum.
Kedilerin hatta bazı hayvanların ölmeden önce kuytu yerlere gittiği doğru göz önünde bulundur ve cidden başka bir veterinere gösterin. Umarım iyileşir..

Maalesef benim de kedim aynı belirtileri gösterdikten sonra vefat etmişti. Solunumunun sıkıntıya girmesi (çok hızlı nefes alıp verme) son belirtisi olmuştu. Hemen hayvan hastanesi gibi daha teşekküllü bir yer varsa mutlaka oraya götür. Veterinerler hiç bir işe yaramıyor, oyalıyor...

Son düzenleme:
Sokakta baktığımız ve böbrek rahatsızlığı çeken bir kedi vardı. Hayvan hiçbir şey yemiyordu ve içmiyordu 1 hafta kayboldu bir geldi camın içine yerinden kıpırdayamıyor tüm kemikleri ortada. Neyse bunu kaptığım gibi belediyenin veterinerine götürdüm 2 hafta orada kaldı.

Sonra telefon ettiler kediyi oraya getiriyoruz diye marketten aldım iki paket yaş mama bastım önüne başladı gömmeye, bir su içiyor tası bitirdi. 1 hafta sürmedi eski tosun haline dönmesi. Sen alternatif olarak başka veterinere de götürebilirsin ama yaptığı iğneler tedavi amaçlıysa hayvanın bu durumda olması normal. Olmadı yavruları biberonla falan besleyin annesi emziremiyorsa.

Lütfen benim yaptığım hatayı yapmayın ve veterineri değiştirin. Kediniz hasta ve tedaviye ihtiyacı var. Gerekiyorsa, ki muhtemelen gerekiyor; veteriner kliniginde gözetim altında yatılı tedavi olsun.
Zaman kaybetmeyin, hemen şu an gidin lütfen.
Umarım iyileşir.
Veterinerler hiç bir işe yaramıyor, maalesef ben de kedimi böyle kaybettim. Veterinerde oyalanmak yerine 1 gün önce hayvan hastanesine götürsem belki yaşayacaktı.

Merhaba arkadaşlar. Moralim o kadar kötü ki. 1.5 yaşında anne kedim var. 2 ay önce 3 tane yavrusu oldu. Biri öldü maalesef. İkisinin durumu iyi şimdilik. Anne kedi yaklaşık 3-4 gündür çok keyifsiz hiç hareket etmiyor. Hiçbir şey yemiyor. Kuru mama, yaş mama, ciğer veriyorum yemiyor. Çok zayıfladı. Mutsuz bir şekilde hareketsiz uzanıyor sürekli. Dün kucağıma aldığımda çişini yaptı. Normalde mutlaka kumuna yapar. Bugün de kustu sabah. Veterinere götürüyorum 2 gündür. 2 tane iğne yaptı net bir şey söylemiyor. Başka götürebileceğim bir yer yok. Bu tarz bir şey yaşayan var mı ya da bir tahmini olan? Ne yapabilirim bilgi verirseniz çok memnun olurum. Kedim kuytu kuytu köşelere gidiyor. Asla yapmadığı şeyler. Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. Çok zayıfladı.
Hemen hayvan hastanesi gibi daha teşekküllü bir yer varsa mutlaka oraya götür, veterinerler yetersiz kalabiliyor.

Çok üzgünüm fakat bahsettiğin bütün emareler, son günlerinin yaklaştığını gösteriyor. Umarım bir çözümü bulur ve yanılırım ama kendim kedim de dahil, yakınlarımın da kediler aynı şekilde tepkiler gösterdi. Ben bunu, size, bize hissettirmeden, bizi daha fazla üzmemek adına çok yaklaşmıyorlar olarak yorumluyorum ama çok üzücü.. Rabbim yardımcınız olsun, umarım bu konuda yanılırım ve sadece bir hastalıktır. Yakın zamanda atlatıp, sağlığına kavuşur inşallah..

Sokakta baktığımız ve böbrek rahatsızlığı çeken bir kedi vardı. Hayvan hiçbir şey yemiyordu ve içmiyordu 1 hafta kayboldu bir geldi camın içine yerinden kıpırdayamıyor tüm kemikleri ortada. Neyse bunu kaptığım gibi belediyenin veterinerine götürdüm 2 hafta orada kaldı.

Sonra telefon ettiler kediyi oraya getiriyoruz diye marketten aldım iki paket yaş mama bastım önüne başladı gömmeye, bir su içiyor tası bitirdi. 1 hafta sürmedi eski tosun haline dönmesi. Sen alternatif olarak başka veterinere de götürebilirsin ama yaptığı iğneler tedavi amaçlıysa hayvanın bu durumda olması normal. Olmadı yavruları biberonla falan besleyin annesi emziremiyorsa.
Aynı olayın bir benzerini yaşamıştım, belediyenin hasta hayvanlar için arayıp tedavi görmesi için talep edilebiliyor. Kedinin sokak kedisi olması gerekli ama, tedavi başarılı olursa yaşama sıkıntısı çekmemesi için aynı mahalleye bırakıyorlar. Ben bir kaç hafta sonra aradığımda hayatını kaybettiğini söylemişlerdi

Yavrular büyüdü kuru mamaya başladılar. Onlara ciğer de veriyorum. Sağlıklılar hareketliler. Yavrularda sorun yok şuan ama dediğim gibi anne iyi değil. Veterinere her götürdüğümde cebimde para pul kalmıyor. Hiçbir sonuç da vermiyor. Neyi var ne olacak diyorum. İğneler işe yaramazsa tahlil yapıcaz o da işe yaramazsa şunu bunu yapcaz diyo. Zemin hazırlıyor resmen bana sürekli gelip para dökeceksin diyor. Artık veteriner kelimesini duyduğumda miğdem bulanıyor. Bizim iyi niyetimizi, hayvan sevgimizi kullanıyorlar. Ölen yavruyu ölmeden önce 2 kez götürdüm ona da iğne yaptı gönderdi. Ne yapacağım diyorum kem küm ediyor. Her girdiğimde 500-1000 TL arası veriyorum ve netice yok. Dediğiniz gibi başka bir veterinere götüreceğim ya da belediyenin hayvan barınağına. Orada veterinerler varmış onlara göstereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayın bir benzerini yaşamıştım, belediyenin hasta hayvanlar için arayıp tedavi görmesi için talep edilebiliyor. Kedinin sokak kedisi olması gerekli ama, tedavi başarılı olursa yaşama sıkıntısı çekmemesi için aynı mahalleye bırakıyorlar. Ben bir kaç hafta sonra aradığımda hayatını kaybettiğini söylemişlerdi

Ben de götürdüğümde "her duruma hazır olun" dedi belediyedeki veteriner, orada 2 hafta yazmışım ama 1 aya yakın kaldı neredeyse. Ben kesin ölmüştür derken aradılar en sonunda getirdiler. Ondan sonra 2-3 sene yaşadı zaten yaşı da vardı bayağı, sokakta ömürleri kısalıyor çok.

Geri
Yukarı