Dolarla RTX 4080 sistem toplama

Bütçe
2200-2400 dolar

yakanbati26

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam ve iyi günler. Şu an Amerika'da work and travel yapmaktayım ve buradan bilgisayar toplamak için ucuza parça almak istiyorum. Genel olarak oyun amaçlı olacak. Bütçem toplamda her şeyiyle 2200 ile 2400 dolar arasında. Sadece ekran kartı, işlemci, RAM ve SSD alacağım buradan. Kafamda RTX 4080 olan bir sistem toplamak var. Buna göre bir işlemci ve diğer parça önerilerinizi bekliyorum. Yani anlayacağınız kasa, anakart, sıvı soğutucu ve Power Supply kısmını Türkiye'ye dönünce alacağım. Eğer bütçe yeterse de 2K bir monitör alacağım. Amerika'dan alacağım parçaları Amazon Amerika sitesinden alacağım yani oradan atarsanız parçaları dolar olarak sevinirm. Diğer parçaları da döndüğümde kafamda fikir oluşması için istiyorum. Aşağıda linklerde düşündüğüm parçalar var.

Daha uyumlu çalışacağını düşündüğünüz parçaları atabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam o fiyata RX 7900 XTX sistem toplayabiliriz + PSU ve CPU cooler dahil.

Çok daha performanslı olur.

Bu 1. sistem:

2500 dolar.

B650 ASUS TUF Anakart
Ryzen 7 7700 (içinden Wraith Prism soğutucu çıkıyor) İşlemci 8 çekirdek.
RTX 4090 Zotac Ekran kartı
DDR5 Teamgroup T-Force RAM 2x16 GB
Samsung 970 M.2 SSD 2TB Gen 3
Thermaltake 850W ATX 3.0 (RTX 4000 ailesi ile uyumlu) PSU
Darkrock 4 fanlı kasa

Bu 2. sistem daha az performansa karşılık daha iyi işlemci, anakart, soğutma ve SSD var.

2400 dolar.

X670E MSI Tomahawk Anakart
7900x3D işlemci 12 çekirdek.
MSI RX 7900 XTX ekran kartı
MSI MAG 360mm sıvı soğutma
4TB M.2 SSD Gen 4
Kasa, RAM ve PSU önceki sistemle aynı.

Son düzenleme:
Hocam öneriler için teşekkürler ama belirttiğim gibi sadece 4 parçayı Amerika’dan alacağım geri kalanı Türkiye’den alacağım yani ekran kartı, ram, işlemci ve ssd dışındaki bileşenler için Türkiye fiyatı lazım. Ayrıca markalar çok bilindik değil bir fark olur mu kalitesinde uzun ömürlü olmasını istiyorum çünkü, teşekkürler.

Hocam öneriler için teşekkürler ama belirttiğim gibi sadece 4 parçayı Amerika'dan alacağım geri kalanı Türkiye'den alacağım yani ekran kartı, RAM, işlemci ve SSD dışındaki bileşenler için Türkiye fiyatı lazım. Ayrıca markalar çok bilindik değil bir fark olur mu kalitesinde uzun ömürlü olmasını istiyorum çünkü, teşekkürler.

Türkiye fiyatları vergiden dolayı pahalıya geliyor mantıksız o yüzden. Parçalar ise bilindik olmasına gerek yok hepsini internetten araştırıp seçtim kaliteli ürünler. Hocam bu 2 sistem 4K da garanti 5 yıl ardından FSR veya DLSS açıp birkaç yıl daha ardından çözünürlüğü 2K ya çekip bir 2-3 yıl daha desen 10 yılı var bu 2 sistemin

Türkiye fiyatları vergiden dolayı pahalıya geliyor mantıksız o yüzden. Parçalar ise bilindik olmasına gerek yok hepsini internetten araştırıp seçtim kaliteli ürünler. Hocam bu 2 sistem 4K da garanti 5 yıl ardından FSR veya DLSS açıp birkaç yıl daha ardından çözünürlüğü 2K ya çekip bir 2-3 yıl daha desen 10 yılı var bu 2 sistemin

Yanımda o kadar fazla parçayı taşıyamayacağım için buradan 4 parça almayı düşünüyorum. O yüzden kalan parçaları Türkiye'den alacağım. Buna göre de bakabilirsek iyi olur hocam, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı