Dolarla RTX 4080 sistem toplama

Bütçe
2200-2400 dolar
Dediğim gibi bütçem 2400 dolar olunca ekran kartı, ram, ssd ve işlemci 1800 tutarsa Türkiye’den alacağım psu, anakart, sıvı soğutucu ve kasa için 600 dolarlık bütçe kalacak gibi oluyor. Doları bozdurup alacağım. Yani total bütçe bölünecek. 1600 tutarsa 800 kalır, 1700 tutarsa 700 kalır gibi. RTX 4080 üzerine alırım diye düşünüyorum ama önerilere de açığım. Ayrıca bütçeyi şu kadar artırabilirsen şu daha iyi de diyebilirsiniz ama öncelik 2400 dolar. Teşekkürler şimdiden.

ZOTAC Gaming GeForce RTX 4080 16GB AMP Extreme AIRO GDDR6X 256-bit 22.4 Gbps PCIE 4.0 Graphics Card, IceStorm 2.0 Advanced Cooling, Spectra 2.0 RGB Lighting, ZT-D40810B-10P Amazon.com

WD_BLACK 2TB SN850X NVMe Internal Gaming SSD Solid State Drive - Gen4 PCIe, M.2 2280, Up to 7,300 MB/s - WDS200T2X0E Amazon.com

TEAMGROUP T-Force Delta RGB DDR5 Ram 32GB Kit (2x16GB) 7200MHz (PC5-57600) CL34 Desktop Memory Module Ram (White) for 600 Series Chipset - FF4D532G7200HC34ADC01 Amazon.com

Intel Core i5-13600KF (Latest Gen) Desktop Processor 14 cores (6 P-cores + 8 E-cores) - Unlocked Amazon.com

1650 dolar.

21.950=812,05 ABD Doları

Hocam umarım yardımcı olabilmişimdir ama dediğim gibi Türkiye'de donanım ürünleri dovize göre pahalı satılıyor ancak sizin isteğiniz doğrultusunda bir PC topladım. Eğer alacaksanız toplayıp monte ettikten sonra bana dönüt atarsanız sevinirim.

Hocam anakartı yanlış atmışım bu olacaktı:

@yakanbati26

Son düzenleme:
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4080 16GB AMP Extreme AIRO GDDR6X 256-bit 22.4 Gbps PCIE 4.0 Graphics Card, IceStorm 2.0 Advanced Cooling, Spectra 2.0 RGB Lighting, ZT-D40810B-10P Amazon.com

WD_BLACK 2TB SN850X NVMe Internal Gaming SSD Solid State Drive - Gen4 PCIe, M.2 2280, Up to 7,300 MB/s - WDS200T2X0E Amazon.com

TEAMGROUP T-Force Delta RGB DDR5 Ram 32GB Kit (2x16GB) 7200MHz (PC5-57600) CL34 Desktop Memory Module Ram (White) for 600 Series Chipset - FF4D532G7200HC34ADC01 Amazon.com

Intel Core i5-13600KF (Latest Gen) Desktop Processor 14 cores (6 P-cores + 8 E-cores) - Unlocked Amazon.com

1650 dolar.

21.950=812,05 ABD Doları

Hocam umarım yardımcı olabilmişimdir ama dediğim gibi Türkiye'de donanım ürünleri dovize göre pahalı satılıyor ancak sizin isteğiniz doğrultusunda bir PC topladım. Eğer alacaksanız toplayıp monte ettikten sonra bana dönüt atarsanız sevinirim.

Hocam anakartı yanlış atmışım bu olacaktı:

@yakanbati26

Sağolasın hocam. Ekran kartı ZOTAC ve Gigabyte aynı fiyata aralarında bir fark var mı, ZOTAC daha iyi olduğu için mi onu yazdınız ve işlemciyi i7 13700kf yapmaya değer mi 100 dolar daha verip? Tabi ki topladığım zaman yazarım sistemi paylaşırım.

Sağolasın hocam. Ekran kartı ZOTAC ve Gigabyte aynı fiyata aralarında bir fark var mı, ZOTAC daha iyi olduğu için mi onu yazdınız ve işlemciyi i7 13700kf yapmaya değer mi 100 dolar daha verip? Tabi ki topladığım zaman yazarım sistemi paylaşırım.
Evet hocam attığım model Zotac'ın en iyi modeli Asus ROG veya Msi Suprim gibi markalara yakın bi soğutma performansı var.13700KF ile 13600KF arasında çok bi fark yok tek çekirdek performansı kafa kafaya.i7 için iki sebep olabilir:
İlerde RTX 5080 veya RTX 6070 falan alacaksan tercih edilebilir.İkinci olarak çok fazla render alıyorsanız i5 in aynı sürede sallıyorum 20 render alıyorsa i7 25 render alır.Yani çok ağır bir şekilde yormayacaksanız bilgisayarı i5 13600KF fazlasıyla yeterli.

Son olarak monitör için de bütçeniz varsa en iyi monitörü buluruz sizin için.

Evet hocam attığım model Zotac'ın en iyi modeli Asus ROG veya Msi Suprim gibi markalara yakın bi soğutma performansı var.13700KF ile 13600KF arasında çok bi fark yok tek çekirdek performansı kafa kafaya.i7 için iki sebep olabilir:
İlerde RTX 5080 veya RTX 6070 falan alacaksan tercih edilebilir.İkinci olarak çok fazla render alıyorsanız i5 in aynı sürede sallıyorum 20 render alıyorsa i7 25 render alır.Yani çok ağır bir şekilde yormayacaksanız bilgisayarı i5 13600KF fazlasıyla yeterli.

Son olarak monitör için de bütçeniz varsa en iyi monitörü buluruz sizin için.

Çok sağ olun hocam monitör için de 8-9 bin TL olarak düşünüyorum. Bu fiyat bandında 2K 144Hz monitör varsa IPS panel iyi olur baya. 4K için şu an bütçem yok baktığım kadarıyla kabataslak 15-20k arasında başlıyor o yüzden 2K bir monitör iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Aynı fiyata Samsung G5 var ama VA panel olması ve G-Sync desteklemediği için tercih etmezsiniz diye düşünüyorum.

Aynı fiyata Samsung G5 var ama VA panel olması ve G-Sync desteklemediği için tercih etmezsiniz diye düşünüyorum.

ASUS TUF alan iki arkadaşım da ışık süzmesi çok dediler ama bilemedim. Muhtemelen monitör için ayrı bir konu daha açarım 2 ay sonra döneceğim için fiyatlar nasıl olur bilemiyorum. Son olarak hocam ekran kartı için konuştuğum birkaç arkadaşım Gigabyte önerdi Zotac'tansa fiyat farkı yok çünkü ikisi de indirime giriyor arada 1100-1200 arası gidip geliyorlar. Uzun vadede daha sağlam olan hangisidir? Kusura bakmayın bu arada geç yazıyorum hep ama.

ASUS TUF alan iki arkadaşım da ışık süzmesi çok dediler ama bilemedim. Muhtemelen monitör için ayrı bir konu daha açarım 2 ay sonra döneceğim için fiyatlar nasıl olur bilemiyorum. Son olarak hocam ekran kartı için konuştuğum birkaç arkadaşım Gigabyte önerdi Zotac'tansa fiyat farkı yok çünkü ikisi de indirime giriyor arada 1100-1200 arası gidip geliyorlar. Uzun vadede daha sağlam olan hangisidir? Kusura bakmayın bu arada geç yazıyorum hep ama.

Hocam markayı değil modeli tercih etmektir önemli olan attığım model Zotac'ın en üst seviye modeli. Gigabyte 30 dolar daha pahalı ve Eagle yani giriş-orta seviyesi model. Gigabyte sıralaması şöyledir:
Windforce<Eagle<Gaming<Aorus
Benim attığım Zotac Gigabyte Gaming'ten iyidir ama Gigabyte Aorus kadar iyi değildir yani değmez o fiyat farkına. Zaten Zotac çoğu zaman NVIDIA'nın en iyi partneriydi. Bu aralar sadece 2 model çıkarttı.

Hocam her ürünün bir vasatı illa çıkar birisinde ghosting birisinde ışık süzmesi ama bu monitör bu fiyattaki en sıkıntı riski düşük olan modellerdendir ve G-Sync desteği var.

@lebender_toter1
Hocam Zotac AMP Extreme airo modelinin siparişini verdim ama bakınca şu an MSI modeli de aynı fiyata düşmüş. Sizce siparişi iptal edip MSI mı alayım yoksa aldığımız ürünle MSI arasında iade etmeye sebep verecek bir fark yok mu dersiniz MSI’ya göre . Bir de bu OC versiyon olmaması ne kadar etkiler acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı