Rehber Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması Nedir?

• Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması Nedir?
    • Windows 10 sürüm 2004 ile gelen bir grafik özelliğidir kısaca. Oyun veya uygulama içerisinde performansı arttırmak için GPU planlaması yapar.
1613509301512.png

• Eski sürümler ile kullanabilir miyim?
    • Bu sorunun cevabı şu an için hayır. Windows 10 2004 veya üzeri bir sürüm ve ek olarak NVIDIA için 451.48, AMD 20.5.1 sürücüsü veya üstü bir sürücü gerekiyor.
  • Windows sürümümü nasıl öğrenebilirim?
    • Başlat kısmına winver yazarak öğrenebilirsiniz.
1613509520915.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Videodaki testlere bakılırsa özelliği aktif hale getirince high-end ve low seviye sistemlerde ters tepki yapıyor. Performans düşmüş.

1613510878683.png

Bana kalırsa sisteminiz stabilse, açmayın. Bırakın öyle kalsın. FPS'e pek etkisi yok gibi görünüyor ama stabiliteye ve güç tüketimine nasıl bir etki uygular bilemiyorum.

@261538 hocam, tekrardan emeğine sağlık.

@Liutenant Makalenin eski olduğunu belirttim. Teknik bilgi için ekledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Haruki Murakami Hayır genel olarak mevcut. Belli sürüm üstünde geçerli.

@Liutenant Makalenin eski olduğunu belirttim. Teknik bilgi için ekledim.

@Haruki Murakami Hayır genel olarak mevcut. Belli sürüm üstünde geçerli.
Sıcaklıklara etki etmiş dediğim gibi. Demek ki daha fazla güç çekmesini sağlıyor frekans değerleri aynı çünkü.
Ya da Arkaplandaki uygulamaların yükünü tamamen işlemciye yüklüyor, daha fazla GPU kullanımına yer açıyor.

Geri
Yukarı