Donanımsal takviye garantiyi bozar mı?

Latechens

Hectopat
Daha fazla  
GTA oynarken PC bir anda kapandı sıcaklıktan dolayı sandım. PC'yi açtığımda sürekli BIOS'a atıyordu, BIOS sıfırladım. Sonra PC hiç açılmadı, diğer gün denediğimde açılmıştı. Sonra ne olur ne olmaz yedek alayim dedim, yedek ortasında PC yeniden kapandı açılmıyor. Ben de Vatan'dan almıştım PC'yi. Aldıktan sonra 1 HDD ve aynı türden 8 GB RAM ilave ettim. Ayrıca daha önceden kasayı açıp kablo düzeni ve temizlik de yapmıştım. PC'yi garantiye vereceğim, bunlar garantiyi bozar mı, çıkarmalı mıyım içinden? Çıkarırsam da kasayla uğraştığım için benden bilirler mi? Kullanıcı hatası deyip garantiye girmezse diye korkuyorum. Sorun muhtemelen anakart, son zamanlarda 10 saniyede açılan PC 2 dakikada açılıyordu ve anakarttaki HDMI girişi de çalışmıyor. Şu an bayağı yüksek ihtimal anakarttan dolayı ama dediğim gibi, garanti bozar mı saydıklarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir BIOS hata sesi uretiyor mu anakart? Sanki bana CPU problemi gibi geldi, BIOS'u resetledikten sonra CPU degerleri olmasi gibi mi? Otomatik tanimasi lazim.
Garantiye gondereceksen daha sonradan taktigin parcalari cikartmani tavsiye ederim.

@Latechens
Bilgisayarın tahminen masaüstü:
1. Anakartan görüntü alabilmen için işlemcinin içinde dahili bir GPU'nun olması lazım.
2. Masaüstünde parçalar ayrı ayrı garantiye girer (parçaları tek tek alıp yaptıysan).
3. Bilgisayara ne kadar başlangıçta açılan program kurarsan o kadar geç açılmasına sebep olur.
4. Masaüstünde RAM, SSD gibi parça takmak garantiyi bozmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı