Dost kazığı yedim

Hocam yaptığı ayıp evet ama biraz fazla mı abartmışsınız? Yanlış anlamayın ama tek arkadaşınızla bir oyunda trolledi diye aranızı iyice açmak hatta bir hediyenin hukuki durumunu sorgulamak biraz fazla geldi bana. Bilmiyorum belki daha ağır şekilde aramızın açıldığı yakın arkadaşlarım olduğu içinde olabilir ama oyun dediğimiz şey oyundur yani bu kadar büyütüp büyük küslüklere girmeyin derim. Ufak tefek şeyler bunlar hayat devam ediyor. Sosyalleşmeniz açısından demiyorum yalnızlık iyidir ancak gerçekten değer verdiğiniz bir arkadaşınızsa büyütmemenizi öneririm. Ha dersiniz ki sadece bu değil çok daha kötülerini yaptı onları bilmeden tam olarak bir şey dememiz doğru olmaz zaten.

3 yıl aynı şehirde kaldıktan sonra taşınmak zorunda kaldım, annesi falan iyi insanlar aslında.
Arkadaş edinmeye çalıştım ancak olmadı.

Dışarıya çık biraz. Ethem bey, aksu parkı duruyor ise oralara falan git. Sosyalleş işte, arkadaş bul.

En son 9 yıl önce Sivas'a gitmiştim tam hatırlamıyorum parkları.

Tebrik ederim hayatın bir bölümünü daha tamamlamış bulunuyorsunuz. Bir elma çürük çıktı diye tüm kasayı atmayın sakın sosyalleşmeye devam edin. Kurduğunuz dostluklara ne olursa olsun aşırı derecede bağlanmanızın sonucu böyle olaylarda fazla derin yaralar bırakması. Asla kimseyi kendinizden öte görmeyin hep kendi çıkarınızı göz edin (bu kısma belki karşı çıkacaklar olacaktır ama günümüz şartlarında edindiğim tecrübeler sonucunda bu kanıya vardım). Bu tarz olayların en güzel tarafı nedir derseniz eninde sonunda işi düşecektir bu arkadaşınızın. Düştüğü zaman ters taraflarınızla gülersiniz bu arkadaşınıza. Yaş aralığınızı bilmiyorum fakat arkadaşınızın verdiği tepkiye bakılırsa çokta büyük olduğunuzu düşünmüyorum. Böyle yazınca kendimi şu Youtube üzerinde hayat koçluğu yapan insanlar gibi hissettim. :D

Hocam yaptığı ayıp evet ama biraz fazla mı abartmışsınız? Yanlış anlamayın ama tek arkadaşınızla bir oyunda trolledi diye aranızı iyice açmak hatta bir hediyenin hukuki durumunu sorgulamak biraz fazla geldi bana. Bilmiyorum belki daha ağır şekilde aramızın açıldığı yakın arkadaşlarım olduğu içinde olabilir ama oyun dediğimiz şey oyundur yani bu kadar büyütüp büyük küslüklere girmeyin derim. Ufak tefek şeyler bunlar hayat devam ediyor. Sosyalleşmeniz açısından demiyorum yalnızlık iyidir ancak gerçekten değer verdiğiniz bir arkadaşınızsa büyütmemenizi öneririm. Ha dersiniz ki sadece bu değil çok daha kötülerini yaptı onları bilmeden tam olarak bir şey dememiz doğru olmaz zaten.

Hocam zaten son 1 aydır beni başından atmak için elinden geleni yaptı, bu son nokta oldu gibi bir şey. Haklısınız.

salağın teki yüzünden insanlarla sosyalleşmeyi bırakırsan suçlu olan sen olursun.

En azından bir süre be hocam...

Dışarıya çık biraz. Ethem bey, aksu parkı duruyor ise oralara falan git. Sosyalleş işte, arkadaş bul.

En son 9 yıl önce Sivas'a gitmiştim tam hatırlamıyorum parkları.

Sivas değil, Yozgat'tayım hocam.
Sivaslıyım sadece.

Bir sorum var:

Bu arkadaş bana bir Minecraft serveri üzerinden para ile VIP satın almıştı, Bunun üzerinden bir hak talep edebilir mi? Hesabımın şifresini biliyordu değiştirdim.
Kendi gönlü ile yaptıysa bir karşılık beklemeden neden hak talep etsin? Bu şeye benziyor ben size bir gün yemek ısmarlıyorum aradan uzun bir süre geçiyor sizinle konuşmuyorum ve o yemeğin hakkını istiyorum.

Her gün arayıp sorduğum, oyun oynamak istediğim arkadaşım. Daha doğrusu tek arkadaşım, bugün sabah bana akşam söz sen ne istersen onu oynarız diyerek söz verdi. Akşam aradım, Valorant girdik oyunda beni trolledi falan. Ben bir daha senle girmeyeceğim dediğim için bana khonktarın s**** g** isimli şarkısını atıp 0:54. saniyesini açmamı istedi. "s***** g** lazım değilsin" diyor sözlerde.

En koyanı da ne biliyor musunuz? Başka arkadaşım olmadığını bilip bundan yararlanması.
Bir daha hiç kimse ile sosyalleşmeme kararı aldım, Technopat Sosyal dışında.

Okuduğunuz için teşekkürler derdimi nereye yazsam bilemedim, anlatacak kimse de yok.

Arkadaşı Ahmet Kaya'nın kendine iyi bak şarkısıyla uğurluyorum, yolu açık olsun.

Discord üzerinden az önce bana söylediği şey:

"Eğer ahiret gerçekten varsa hakkım helal olsun bb"

Şu an içimde tarif edilemeyecek bir duygu hissediyorum, ve çok rahatsız ediyor.

Muhtemelen 15-17 yaşında bir ergen. Allah'a da inanmıyor normaldir. Böyle kişilerle arkadaş olma. Ben 14 yaşındayım uzun senedir olan arkadaşlarım dışında kimseyle konuşmuyorum.

Geri
Yukarı