Dosya açılmadan virüs bulaşır mı?

• Konuyu başlatan STEM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 224

STEM

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkdaşlar, daha demin Discord üzerinden bir uygulama indiriyordum tıkladıktan sonra inmeden iptal ettim ama Windows Defender 3 adet virüs uyarısı verdi. Ardından Malwarebytes ile tarattım, bir sorun gözükmüyor. Virüs bulaşmış mıdır?

Edit: RAR'ı açmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar arkdaşlar, daha demin Discord üzerinden bir uygulama indiriyordum tıkladıktan sonra inmeden iptal ettim ama Windows Defender 3 adet virüs uyarısı verdi. Ardından Malwarebytes ile tarattım, bir sorun gözükmüyor. Virüs bulaşmış mıdır?

Edit: RAR'ı açmadım.

Defender tespit edip karantinaya almış zaten. MBAM tarama sonucunda bir şey bulamıyorsa zararlı enfekte olmamıştır cihazda.

İndirilen dosyalar basıldığı anda zaten bilgisayara iniyor fakat onaylanmıyor iptalinde ise yarıda kalmış oluyor ve biraz sonra siliniyor.
Chromeda herhangi bir dosya indirmeye basıp indirilenlere bakınca da onaylanmayancrdownloand gibi bir ibare oluyor.dosya tamamen indikten sonra Chrome onayı oluyor o onay olmadan dosya bilgisayara tam olarak inmiş olamaz.yarıda iptal edilsede defender dosyayı gördüğü için uyarı verir.YANİ
Virüs falan bulaşmamıştır.
Şunuda söyleyeyim, dosya çalıştırılmadan virüs bulaşmaz.

İndirilen dosyalar basıldığı anda zaten bilgisayara iniyor fakat onaylanmıyor iptalinde ise yarıda kalmış oluyor ve biraz sonra siliniyor.
Chrome'da herhangi bir dosya indirmeye basıp indirilenlere bakınca da onaylanmayancrdownloand gibi bir ibare oluyor. Dosya tamamen indikten sonra Chrome onayı oluyor o onay olmadan dosya bilgisayara tam olarak inmiş olamaz. Yarıda iptal edilsede Defender dosyayı gördüğü için uyarı verir. Yani.
Virüs falan bulaşmamıştır.
Şunu da söyleyeyim, dosya çalıştırılmadan virüs bulaşmaz.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı