Dosya Kurtarma Programı

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Merhabalar,

1 TB'lik harici diski yanlislikla boot ettim. Daha dogrusu tam olarak bootlamadan iptal ettim ve sonucu tahmin edebilirsiniz :)

Recuva'yi indirdim ve deep scan ile taratiyorum ancak 12 saat gibi bir sure veriyor. Bunun haricinde bu program guvenilir mi? Egemen bey, sizin soylediginiz programi da denememe gerek var mi?

Hani çok çok önemli veriler varsa diskin için profesyonel ve ücretli hizmetlere yönelmek daha mantıklı. Ama kurtarabildiğimi kurtarayım giden de çok önemli değil diyorsanız Recuva'yı kullanabilirsiniz. Onun dışında PhotoRec - CGSecurity denen bir program da var. Ultimate Boot CD - Overview Bu adresteki LiveCD'den boot edebileceğiniz. Bu biraz daha deneyimli kullanıcılar için bu program yalnız.

Hangi aracı denerseniz deneyin dikkat etmeniz gereken bir husus var yalnız. Dosyaları 1 TB'lik harci harddiskinizin üzerine kurtarmayın sakın. Harici harddiskinizin üzerine mümkün olduğunca yeni veri yazılmaması lazım. Dosyaları başka bir bölüme kurtarın yani.

Merhabalar,

1 TB'lik harici diski yanlislikla boot ettim. Daha dogrusu tam olarak bootlamadan iptal ettim ve sonucu tahmin edebilirsiniz :)

Recuva'yi indirdim ve deep scan ile taratiyorum ancak 12 saat gibi bir sure veriyor. Bunun haricinde bu program guvenilir mi? Egemen bey, sizin soylediginiz programi da denememe gerek var mi?

Eğer biosdan Harici diski seçtiiseniz ve windows açılamaz hale geldi veya sistem açılmıyorsa. Biosdan Windows kurulu diski 1. sıraya getirdikden sonra düzelmiş olur. Eğer Açıldıkdan sonra HDD görünmüyor derseniz disk yönetimi ve aygıt yöneticisinden Hasar almış olabilir(ancak hasar alacağını sanmıyorum).

Eğer disk yönetiminde kapalı veya başka türde gözküyor ve Aygıt yöneticisinde görünüyorsa, Linux live cd lerden birinle dosyalarınızı alabilirsiniz sabit diske. Sonrasında hariciyi biçimlendirip Tekrar harici diske dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı