Dosya Uzantıları Değişti ve Açılmıyorlar

dexter_1995

Centipat
Arkadaşlar virüs mü girdi bilmiyorum. Şu lanetten kurtarın beni. HERAD diye bir şey resimler, müzikler hepsine bulaştı. Dosya uzantıları değişti, format attım olmadı dosyalar yine aynı. Önemli dosyalar tıklıyorum birlikte aç çıkıyor ama olmuyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
STOP ransomwarenin yeni varyantı bu, konuyu takipte kalın çözülenler arasında sizin uzantınız ve kimliğiniz de yer alınca araç ile çözebilirsiniz:

Son düzenleme:
Readme dosyasında böyle yazıyor

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:

Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Our Telegram account:
@datarestore
Mark Data Restore

Your personal ID:
116Asd3768237IhsdfmwwvYupZWJD5goP4od5SawOvdwAjfSKPrAUPRUFh

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun oldu. Mesela film veya dizilerde indirdiğim filmin veya dizinin ismini kısaltma yaptığım zaman dosya kullanılmıyor olabilir yazısı çıkıyor. Filmin ismini değil de sonda ki mp4 veya mkv yazısını çıkarttığım zaman bu hatayı veriyor. Dün ve önceleri bu sorun yoktu.
Sabah temp ve %temp% klasörlerini temizledim. Acaba bu yüzden mi oldu?

Adsız.png

Bende de aynı sorun oldu. Mesela film veya dizilerde indirdiğim filmin veya dizinin ismini kısaltma yaptığım zaman dosya kullanılmıyor olabilir yazısı çıkıyor. Filmin ismini değil de sonda ki mp4 veya mkv yazısını çıkarttığım zaman bu hatayı veriyor. Dün ve önceleri bu sorun yoktu.
Sabah temp ve %temp% klasörlerini temizledim. Acaba bu yüzden mi oldu?

Eki Görüntüle 510315

Bir dosyanın varsayılan uzantısını değiştirmemelisiniz.

Bir dosyanın varsayılan uzantısını değiştirmemelisiniz.
Haklısınız uzantıyı değiştirmemem lazımdı. Ama önceden böyle bir sorun yaşamadım.
Aynısı değil.

Hata değil uyarı veriyor ne olacağına dair. Uyarıda dediği gibi de açılmamasına sebep oluyor.

Merhaba hocam. Aynı sorun değil. Ama böyle bir durum ilk defa başıma geldi.

Uyarı veriyor hocam, doğrudur. Bu durum dediğim gibi, ilk defa başıma geldi. O yüzden sizlere danışmak istedim. Hiç ortada yok iken, bu durum hangi nedenden dolayı beni buldu hocam :)

En iyisi tüm dosyaları silerek temiz bir formattır bu tip virüsleri çözmenin en kolay yolu budur.Normalde sizden 1000 dolar gibi bir fiyata dosyalarınızı geri getireceğini söyler çoğunlukla da gerçek değildir.

En iyisi tüm dosyaları silerek temiz bir formattır bu tip virüsleri çözmenin en kolay yolu budur.Normalde sizden 1000 dolar gibi bir fiyata dosyalarınızı geri getireceğini söyler çoğunlukla da gerçek değildir.
Sizce bu yaşadığım sorun, virüs'den dolayı mı oldu?
Format atabilsem bütün sorunu çözer tabi ki de. Makinem eski ve Sistem bilgisinde, eski yazıyor. Resimde ki gibi makinemin özellikleri böyle. Ayrıca Bıos sürüm tarihi 2010 yılına ait. Yani tarihi eser makine :)
Şimdi bu tarihi eser pc'ye 1909 Windows 10 format olur mu?

Adsız.png

Sizce bu yaşadığım sorun, virüs'den dolayı mı oldu?
Format atabilsem bütün sorunu çözer tabi ki de. Makinem eski ve Sistem bilgisinde, eski yazıyor. Resimde ki gibi makinemin özellikleri böyle. Ayrıca Bıos sürüm tarihi 2010 yılına ait. Yani tarihi eser makine :)
Şimdi bu tarihi eser pc'ye 1909 Windows 10 format olur mu?

Eki Görüntüle 510532
Olur benimki de eski.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,7 KB · Görüntüleme: 58
Olur benimki de eski.
O zaman benim pc'de UEFI değil dimi? Ayrıca bu yaşadığım durum, sizce virüs mi girdi benim pc'ye?
Ayrıca benim sistemim 1909 sürümünü kaldırır mı? Şuan hala 1903 sürümünü kullanıyorum. Bir sürü video var format için. Ama hiç format atmamış birisi olarak, biraz tereddüt ediyorum. Ya yapamaz isem. Keşke forumdan birisi 10 dk filan bana uğrasa da format atsa. Bende öğrenmiş olurum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı