Dosya Uzantıları Değişti ve Açılmıyorlar

dexter_1995

Centipat
Arkadaşlar virüs mü girdi bilmiyorum. Şu lanetten kurtarın beni. HERAD diye bir şey resimler, müzikler hepsine bulaştı. Dosya uzantıları değişti, format attım olmadı dosyalar yine aynı. Önemli dosyalar tıklıyorum birlikte aç çıkıyor ama olmuyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman benim PC'de UEFI değil değil mi? Ayrıca bu yaşadığım durum, sizce virüs mi girdi benim PC'ye?
Ayrıca benim sistemim 1909 sürümünü kaldırır mı? Şu an hala 1903 sürümünü kullanıyorum. Bir sürü video var format için. Ama hiç format atmamış birisi olarak, biraz tereddüt ediyorum. Ya yapamaz isem. Keşke forumdan birisi 10 dk falan bana uğrasa da format atsa. Bende öğrenmiş olurum :)

Sitem özelliklerini yazabilir misin? İstersen bir format için bir yazı hazırlayım zaten elimde 2 PC var iken.
Bu arada o büyük ihtimalle virüs ve sisteminiz UEFi değil.

Sitem özelliklerini yazabilir misin? İstersen bir format için bir yazı hazırlayım zaten elimde 2 PC var iken.
Bu arada o büyük ihtimalle virüs ve sisteminiz UEFi değil.
Merhaba, öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi virüs ise, ben nasıl bulamadım bu virüsü?
Kaspersky ile tam tarama yaptım. Artı Adwclenar,Zemana ve Hitman pro ile tarama yaptım. Ama bir şey bulamadım. Sizin dediğiniz gibi virüs ise, bunu hangi program ile bulabilirim?

Sistem özelliklerimi resim olarak paylaşsam. Ayrıca imkan olsa da İstanbul'da iseniz evime gelme durumunuz olsa, benim için daha iyi olur. Elimde 2 tane bellek var. Birisi 8 GB,diğeri de 14 GB bellek var.

Sistem özelliklerim bunlar.

3.png

Muhtemelen uzantılar gizli olduğu için fark etmemişsinizdir.
@detista Merhaba. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Uzantılar dediğiniz hangi uzantı? Nereye bakmam lazım, bu virüs var ise?
Aynısı değil.

Hata değil uyarı veriyor ne olacağına dair. Uyarıda dediği gibi de açılmamasına sebep oluyor.
@Murat5038 Hocam hayırlı geceler. Arkadaşların dediği gibi, bu virüs ise, bunu nasıl anlarız, veya bu virüsü nasıl bulabiliriz? HijackThis Log oluştursam olur mu? Veya sizin taramalardan hangisini yapayım? Virüs ise, bunu bulalım hocam.

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Dediğiniz gibi virüs ise, ben nasıl bulamadım bu virüsü?
Kaspersky ile tam tarama yaptım. Artı adwclenar, zemana ve Hitman Pro ile tarama yaptım. Ama bir şey bulamadım. Sizin dediğiniz gibi virüs ise, bunu hangi program ile bulabilirim?

Sistem özelliklerimi resim olarak paylaşsam. Ayrıca imkan olsa da Istanbul'da iseniz evime gelme durumunuz olsa, benim için daha iyi olur. Elimde 2 tane bellek var. Birisi 8 GB, diğeri de 14 GB bellek var.

Sistem özelliklerim bunlar.

Eki Görüntüle 510741

Dosyaların ve klasörlerin diye arat ilk çıkan yere gir görünüm sekmesine gel bilinen dosya türleri için uzantılarını gizleyin in tikini kaldır sonra dosyalarının eskiden fotoğraf ise formatı JPG veya PNG.
Video ise MP4 veya MKV olur deneyin virüs çıkmadı ise en iyi çözüm yolu budur. Bunu yaptıktan sonra açıldı mı?

Dosyaların ve klasörlerin diye arat ilk çıkan yere gir görünüm sekmesine gel bilinen dosya türleri için uzantılarını gizleyin in tikini kaldır sonra dosyalarının eskiden fotoğraf ise formatı JPG veya PNG.
Video ise MP4 veya MKV olur deneyin virüs çıkmadı ise en iyi çözüm yolu budur. Bunu yaptıktan sonra açıldı mı?
@Linux Oyunda Aramayı nereden yapacağım? Tam anlamadım kusura bakmayın. 10 gündür Hastanedeydim. Daha yeni geldim sayılır evime.

Keşke imkan olsa da evime gelseniz, bana yardımcı olsanız :(
Şöyle yaptım resimde ki gibi belgelerime geldim. Dediğiniz gibi: ''bilinen dosya türleri için uzantılarını gizleyin'' bölümünde tik şaretli değil hocam. Olduğu gibi, daha önceden de tik işaretli değildi.

Buyrun:

Adsız.png

Aramayı nereden yapacağım? Tam anlamadım kusura bakmayın. 10 gündür Hastanedeydim. Daha yeni geldim sayılır evime.

Keşke imkan olsa da evime gelseniz, bana yardımcı olsanız :(
Şöyle yaptım resimde ki gibi belgelerime geldim. Dediğiniz gibi: ''bilinen dosya türleri için uzantılarını gizleyin'' bölümünde tik şaretli değil hocam. Olduğu gibi, daha önceden de tik işaretli değildi.

Buyrun:

Eki Görüntüle 510747
Keşke 😕
Formatı nedir görsel atabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı