DotA 2 Yeni Başlayanlar İçin Karakter Önerileri

uaqon

Kilopat
Daha fazla  
DotA 2'ye yeni başladım oyunu oynayalı 2 gün oldu. Oyun içinde kurye ve market sistemi, kulelerin ne zaman beni hedef alacağını, koridorlar, karakterlerin ana özelliklerine göre eşya almayı vb. temel bilgiler hakkında azda olsa bilgi edindim. Oyun içinde az çok yaratık kesip ona göre eşya alıyorum. Malesef ki kolay botlara bile yeniliyorum. Galiba öğrenmek bütün yaz tatilimi alabilir. Gelelim asıl soruna kendime uygun bir karakter bulup, oyunun mantığını anlayana kadar o karakterde ustalaşmak, daha sonra farklı karakterler denemek istiyorum. Fakat DotA 2'deki her karakter bana göre zor. Daha önce LoL oynamıştım ama en fazla 4 saat. Lion, Lich gibi destek karakterleri oynadım fakat tam bir sonuç alamadım. Bana önereceğiniz öğrenmesi kolay, bol hasar veren. Aynı zamanda oyunun mantığını çözebileceğim bir karakter önerirseniz sevinirim.

Juggernaut, Master yi'ye benzer bir hero. Alışması kolay ve fazla pratik gerektirmeyen bir hero. Axe alabilirsin kolay kolay ölmezsin. Skilleri basit fazla yetenek gerektirmeyen bir hero. Ben senin yerinde olsam zor bir hero ile başlarım. Kolay hero ile başlayıp kolaya alışmak değil zor hero ile oynayıp oyunu kavraman lazım. Oyunun mekaniklerini zaten çözmüşsün geriye kalanlar ise pratik gerektiriyor. O da 10-20 maçla değil 200 bilemedin 300 maçla olacak şeyler.

Arkadaşın önerisi güzel. Omniknight alabilirsiniz. Heal var, skillere bağışıklık (immune, Repel isimli skill), yanına yaklaşanlar hem atak hem koşu olarak yavaşlıyor, Omni'nin dayak yemesi zorlaşıyor. Ultimate'ı da fiziksel hasara belli bir süre boyunca %100 direnç sağlıyor. Sadece büyü hasarı işleyebilir ulti aktifken. Atak animasyonları da güzeldir, creep kesmesi zevkli ve kolay bir herodur. Slark deneyebilirsiniz, 6 level olana kadar biraz zorlar, ondan sonra lane'de durması ve hayatta kalması kolaylaşır.

Bloodseeker da güzel bir hero, fazlaca hasar verebiliyor. Q'yu kendine basarsan bir adamı kestikten sonra canın oldukça dolacaktır, ikinci adama saldırmak veya kestikten sonra birinin gelip seni öldürmemesi açısından çok iyi bir özellik. Onun dışında kolay hero denince akla Riki gelir tabi, saldırmadığın sürece hep görünmezsin (creepler de göremiyor ancak kule görüyor dikkat et). Onun dışında Sniper deneyebilirsin, E'si pasif ve E skillini 3 level yaptıktan sonra kuleye, kule sana vuramadan ateş edebiliyorsun. Zaten W'su da pasif, Q ve R basacaksın. Oyun başında adamı sürekli uzaktan dürt farm yapamasın, sen de kolaylıkla farm yapabilirsin zaten, hele bir de deny atabilirsen karşındaki kasılamaz ondan sonra da rahatlıkla kesersin.

Sniper benim tek favori karakterimdir. Ben de biliyorum sniper önermesini ama hero bildiğin "yürüyen 250 gold". Sniper'ı iyi oynayabilmesi için savaşta nerede durması gerektiğini öğrenmesi gerek. Onu öğrenmek de epey bir zaman alır. 6.49C sürümü oynuyor olsak tamam, mini stun vardı o zamanlar. Base yerden yüksek değildi, adamları çeşmede kesen ve imba heroydu. Ancak şimdi öyle değil. İki stuna yamulan karakteri yeni başlayana önermek pek doğru değil. :) Şimdilik creeplere son vuruşu ve deny yapmayı (kendi creep'inin canı az kaldığında onu kesmek) öğrense yeterli. Oyunun tutorial görevlerini bol bol oynaması gerek. Botlar en kolayda olsa bile bazen sağlam oynayabiliyorlar. İnsanüstü reaksiyon sürelerine sahip oldukları için botu yenmek her zaman kolay değil. Ama bir defa ezince aptala bağlıyorlar. :)

2 yıldır LoL oynuyorum, bir gün Dota 2'ye merak saldım. Neyse indirdim, sonra Twitch yayınlarına baktım. Adam bildiğin arenadaki ağacı kesiyor. Acele ile oyunu sildim LoL'e devam ettim. :)

Dipnot: Konu yanlış yerde açılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıldır LoL oynuyorum, bir gün Dota 2'ye merak saldım. Neyse indirdim, sonra Twitch yayınlarına baktım. Adam bildiğin arenadaki ağacı kesiyor. Acele ile oyunu sildim LoL'e devam ettim. :)

Dipnot: Konu yanlış yerde açılmış.
Peki bunun nesi kötü? Baltayla ağaç keserek önüne yol açıp kaçabiliyorsun veya tango ile ağacı yiyerek iyileşebiliyorsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı