Download hızı test sitelerinde ve modem arayüzünde farklı

Baro41

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i3-10100F
ZOTAC GeForce RTX 3050 GAMING TWIN EDGE 8GB
MSI PRO H410M-B Intel H410
GSKILL 8GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Single Ram
Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD
RAMPAGE VICTORY 1x12mm FANLI 600W 80 PLUS BRONZE MidT ATX KASA
Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue
Meslek
Tekstil Mühendisi
İyi günler Steam vs. uygulamalarda download yaparken 30 Mbps 33 Mbps değerler alıyorum ama ne kadar Speedtest sitesi varsa hepsi bana 20 Mbps veriyor. Modem arayüzünde 24 Mbps gibi bir ibare bulunuyor, ping sorunum yok ama hız konusunda biraz takıldım neden böyle oluyor?
Modem kaynaklı mı acaba? Evde güncel 2 ay önce aldığım güzel bir modem var sizce değişssem mi?
Müşteri hizmetlerini aradım ama çözüme ulaşamadık çünkü müşteri hizmetlerinde portum down olarak gözüküyor, internet daha bugün bağlandı. Superonline da aktif onu kapattıracağım ondan dolayı mı böyle oluyor acaba?

Hız testi.png

555.png

İnterneti 35Mbps olarak alındı.

Hız testi.png

555.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Speedtest.net ve nperf testlerini atar mısınız?

speedtetst.png

npref.png

@Pixel_less
Zyxel DX3301-T0 Modem elimde benim şu an bu modem var yeni almıştım acaba modem i değiştirsem düzelir mi?

speedtetst.png

npref.png

@Pixel_less
Zyxel DX3301-T0 Modem elimde benim şu an bu modem var yeni almıştım acaba modem i değiştirsem düzelir mi?
kalite.png

speedtetst.png

npref.png

@Pixel_less

kalite.png

@feahleinda_ @phenex @emretas006 diğer konularda sizi gördüm bana da yardımcı olma şansınız var mı acaba?

Son düzenleme:
Modemle alakalı olacağını sanmıyorum ama... İndirme yaparken bir görüntü var mı?

Hocam klasik Steam'den indirme yaparken 28Mbps 29Mbps alıyorum ama şu an LoL Zula CS:GO Valorant DotA2 girdim çıktım ping testi için Almanya'ya 200 250 300 alıyorum İstanbul'a 120 130 ping alıyorum şaka gibi. Çıldırmak üzereyim. @Pixel_less bence santral veya port arzası çünkü hat kalitesini incelerseniz bayağı bir tuhaf.

Hocam klasik Steam'den indirme yaparken 28Mbps 29Mbps alıyorum ama şu an LoL Zula CS:GO Valorant DotA2 girdim çıktım ping testi için Almanya'ya 200 250 300 alıyorum İstanbul'a 120 130 ping alıyorum şaka gibi. Çıldırmak üzereyim. @Pixel_less bence santral veya port arzası çünkü hat kalitesini incelerseniz bayağı bir tuhaf.

Var mı acaba yapabileceğiniz bir şey cidden çok mağdur durumdayım. Ne kadar çok yardım ederseniz o kadar çok mutlu olurum.

Var mı acaba yapabileceğiniz bir şey cidden çok mağdur durumdayım. Ne kadar çok yardım ederseniz o kadar çok mutlu olurum.
Dediğiniz doğru olabilir, asıl olay modemde 24 civarı gösterip 30 civarı indirme yapması. Kablolarınızı kontrol edin dilerseniz. İnterneti daha yeni aldım dediniz, tekrar bir görüşmeyi deneyin, aksaklılar olabiliyor bazen geçişlerde.

Dediğiniz doğru olabilir, asıl olay modemde 24 civarı gösterip 30 civarı indirme yapması. Kablolarınızı kontrol edin dilerseniz. İnterneti daha yeni aldım dediniz, tekrar bir görüşmeyi deneyin, aksaklılar olabiliyor bazen geçişlerde.

Şu an hem mail yolu ile hem telefon yolu ile görüşme sağlanıyor Steam olayını da çözdüm indirme hızını Mbit/sn bazına çekince o da ayyuka çıktı denilebilir tabiri caiz ise bu 23mbit/sn olarak gözüküyor. Yani indirme de aynı hatalı. @Pixel_less

steam.png

Normalde paket hızınızın 6 mbps altında internet geliyorsa bir sorun vardır, ya altyapıdan ya da modemden. Şuan modemde gösterilen internetle aynı geliyor.

Normalde paket hızınızın 6 Mbps altında internet geliyorsa bir sorun vardır, ya altyapıdan ya da modemden. Şu an modemde gösterilen internetle aynı geliyor.

@Pixel_less bence port veya santral hatası çünkü çıkış yaptığım abonelik 24Mbps'di hala onun değerlerini alıyorum ki onu da iptal ettirip buna geçmeme rağmen bunun değerleri gelmiyor eve ya santralden ya portdan dolayı. Ama bunu anlatamıyoruz. ISS'lere.

Yeni konular

Geri
Yukarı