DPC_WATCHDOG_VIOLATION ve mavi ekran hatası

furkansavasci

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Trident Z F4-3000C16D-16GTZR 16 GB DDR4 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 980 NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 3500MB
Ekran kartı
ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING
Anakart
ROG CROSSHAIR VII HERO
İşlemci
AMD Ryzen™ 7 2700X
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda son 4 gündür bir problem mevcut Armoury Crate devreye girsin ya da girmesin ara ara mavi ekran alıp DPC_WATCHDOG_VIOLATION diye bir hata alıyorum. Başka ekran kartı denedim sorunum düzelmedi bende sizlere sormak istedim. 4 kere format attım aynı şekilde devam ediyor. Bilgisayar 3 saniyelik veya daha uzun süreli takılmalar yapıyor veya mavi ekran veriyor. Bir de Armoury Crate programında ekran kartı kısmı gözüken yerde ise fail yazıyor. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

Şu şekildedir. Teşekkür ederim şimdiden.

@furkansavasci
BIOS güncelleyin:

DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kaldırın:
Bu sürücüyü kurun:

Windows Update ile güncelleştirmeleri yapın.

CMD'den bu komutları sırasıyla verin:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth

@furkansavasci
BIOS güncelleyin:

DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kaldırın:
Bu sürücüyü kurun:

Windows Update ile güncelleştirmeleri yapın.

CMD'den bu komutları sırasıyla verin:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /Restorehealth

BIOS güncellemesi son sürümde.
Dediğiniz komutları sırası ile yaptım.
Driveri dediğiniz gibi güncelledim yükledim.
Fotoğraflar'da gördüğünüz gibi maalesef.

videolu sorun gösterimi.

Dosya Ekleri

• armoury create.png
    armoury create.png
    449,4 KB · Görüntüleme: 31
  • dosya1.png
    dosya1.png
    29,8 KB · Görüntüleme: 23
BIOS güncellemesi son sürümde.
Dediğiniz komutları sırası ile yaptım.
Driveri dediğiniz gibi güncelledim yükledim.
Fotoğraflar'da gördüğünüz gibi maalesef.

videolu sorun gösterimi.
Mavi ekranların sebebi NVIDIA kart sürücüsü olarak gözüküyor. Ek olarak Windows'un ses - yayın hizmetlerinde ve NVIDIA ses sürücüsünde sorun gözüküyor.

Armoury Crate uygulamasını Hibit uninstaller ile kalıntıları temizleyerek kaldırın.
Audio sürücüsünü kurun, yüklü ise onarım seçeneğini seçin: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/01AUDIO/DRV_Audio_RTK_UWD_SS3_TP_W11_64_V6093591_20220616R.zip
Armoury Crate yüklemeden, tekrardan DDU ile NVIDIA sürücüyü kaldırıp yükleyin; daha sonrasında Armoury Crate indirmeyi deneyin.

Başka bir mavi ekran aldıysanız yeni dmp dosyaları iş görür.

Dediklerinizi bir bir uyguladım çok teşekkür ederim çok yordum sizi fakat hiçbir çözüme ulaşamadım üzgünüm ses kartı sürücüsü eskiydi fakat onu da güncelledim ses donması ardından PC donması devam ediyor. Mavi ekran almıyorum ama.
Mavi ekranların sebebi NVIDIA kart sürücüsü olarak gözüküyor. Ek olarak Windows'un ses - yayın hizmetlerinde ve NVIDIA ses sürücüsünde sorun gözüküyor.

Armoury Crate uygulamasını Hibit uninstaller ile kalıntıları temizleyerek kaldırın.
Audio sürücüsünü kurun, yüklü ise onarım seçeneğini seçin: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/01AUDIO/DRV_Audio_RTK_UWD_SS3_TP_W11_64_V6093591_20220616R.zip
Armoury Crate yüklemeden, tekrardan DDU ile NVIDIA sürücüyü kaldırıp yükleyin; daha sonrasında Armoury Crate indirmeyi deneyin.

Başka bir mavi ekran aldıysanız yeni dmp dosyaları iş görür.

Lütfen yardımcı olur musunuz keçileri kaçırmak üzereyim. Recep bey sizde bir el atsanız lütfen 6 gündür uğraşıyorum arkadaşım yardımcı oldu çözemedik. Memtest86 testi yaptım RAM'lerim sağlıklı gözüküyor. BIOS'u bir önceki sürümüne geri çektim mavi ekran bitti fakat oyundan çıkınca PC donuyor ve reset atmak durumunda kalıyorum ne bir mavi ekran ne bir hata vermiyor, Hiçbir şekilde Armoury Crate kaynaklı olmadığını gördüm anladım SSD'lerimi test ettim ekran kartını başka ekran kartı takarak sistemde denedim Power Supply değiştirerek denemeler yaptım fakat hala aynı durumdayım rica ediyorum. ASUS'u arıyorum arıza tespitini siz yapacaksınız o parçayı o şekilde getireceksiniz diye başından savıyor beni. Siz değerli bilgili kişilerden yardım almak durumundayım lütfen beni kırmazsanız çok sevinirim. @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:

Geri
Yukarı