DrivePack'ten 4 tane virüs çıktı

DriverPack zaten yararlı bir program değil, bir sürü bloatware getiriyor sürücü yüklemenin yanına. Yüklediği uygulamalar virüslü olabilir belki.
Bu yüzden otomatik sürücü programlarını önermiyoruz asla. Ne kurdukları belli değil. Üreticiler kendi sayfasında donanım kimliklerine göre paylaşıyor sürücüleri, bunları kurmanız gerek.

Sisteme ciddi hasar vermiş gibi görünüyor. Şu durumda bir AV kursanız da dosyaları geri yükleyemeyebilir. Kaspersky'ın müdahale edilmiş sistem dosyalarını onarma özelliği var, işinize yarayabilir. Kaspersky IS kurup bir taratın, bulduklarını onarsın, tam tarama yaptırın sisteme. Virüs olduğunu düşünmüyorum ama sistem dosyalarına yapılan müdahale PUA veya PUP olarak sınıflandırılır ve buna en uygun çözümün de Kaspersky olduğunu düşünüyorum.

Bunun haricinde yerinizde olsam sisteme temiz kurulum yapardım zira hangi sistem dosyalarına zarar verildiğini bilmiyoruz. Riske atmaya gerek yok.
DRV 1.PNG
drv 2.PNG
Ne yazık ki Bu tür yararsız hatta zararlı uygulamaları kurumsal şirketler, bilgisayar satıcıları kullanıyor bazı cihazlarda 120 FPS alınabiliyorsa Driver Pack ile Driver Pack'siz 150-170'e çıkabiliyor. neden bu tür programları şirketlerin ve insanların kullandıklarını akıl erdiremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı