DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran sonrası ekran gelmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

Emir_zg

Decapat
Daha fazla  
Google'da dolasirken arkada şarkı da açık geziniyordum birden bilgisyaar mavi ekran hatası verdi.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası.

Bu hatayı gördüm sonra PC'yi butondan kapattım çünkü hiçbir şey olmuyordu, bilgisayari tekrar başlattığımda ise mouse ve klavye ye elektrik gitmiyor ekran kartının fanları dönüyor ancak monitöre ekran gelmiyor sorun hangi parçada ya da nasıl çözerim bilmiyorum, RAM'leri çıkartıp tekrar taktım ekran kartını söktüm taktım düzelmedi, farklı ekran kartı taktım yine ekran gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde daha eski bir 300 serisi AM4 HDV anakart vardı, RAM uyumsuzluğundan her gün aynı hata ile mavi ekran verip duruyordu, hatta sizinkisi gibi bazen açılmıyordu. Genelde, fişini çekip güç tuşuna basınca kapasitörlerde kalan elektriği boşaltıyor, sonra tekrar fişe sokuyordum ve düzeliyordu.

RAM hızını 3200'den 2666'a çekince mavi ekran sayısı azalıyordu.
Sonunda satıp, biraz daha üst seviye Gigabyte anakart almıştım.

İlk kez mavi ekran hatası aldım bugüne kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı anakart ve RAM konusunda fakat.
Bu son mavi ekranı verdikten sonra PC'yi başlatırken PSU'dan jjj diye sanki bir bar doluyormus gibi ses geliyor bende anlayamadım PSU mu anakart mi arızalı..

Hocam PC'yi açamıyorum BIOS nasıl güncelleyeyim BIOS flashback yok çok kalitesiz bir anakart 🥲

Dediğim işlemleri uygula, SSD'yi çıkartıp HDD ile görüntü almaya çalış. Bundan önce RAM'i belirttiğim şekilde takıp görüntü olup olmadığına bak.

Dediğim işlemleri uygula, SSD'yi çıkartıp HDD ile görüntü almaya çalış. Bundan önce RAM'i belirttiğim şekilde takıp görüntü olup olmadığına bak.
dediklerinizi yaptım hiçbir değişiklik olmadı, PSU nün fanı dönüyor bu arada.
IMG20240515210013.jpg

Dönüştürücü sorunlu olabilir.
hiç aklıma gelmemişti teşekkürler birazdan TV ile deneyeceğim

@turko35408 @GFYT hocam TV'ye HDMI yoluyla bağladım cihazı görüyor ancak sinyal yok diyor ve yine klavyeye elektrik gelmedi, eve geldiğimde TV'nin olduğu odaya tasiyacaktim parçaları çıkarıyordum birden elim yandı elim fotoğrafta belirttiğim yere deydi orası çok sıcaktı bilgisayar kapalı olmasına rağmen orası aşırı sıcaktı PSU'nün düğmesini açık bırakmışım, ne yapmalıyım anakartimda mi sorun var?

IMG_20240516_163953.jpg

IMG20240516163910.jpg

Yardımcı olur musunuz lütfen arkadaşlar?

Son düzenleme:
Hiç aklıma gelmemişti teşekkürler birazdan TV ile deneyeceğim.

@turko35408 @GFYT hocam TV'ye HDMI yoluyla bağladım cihazı görüyor ancak sinyal yok diyor ve yine klavyeye elektrik gelmedi, eve geldiğimde TV'nin olduğu odaya tasiyacaktim parçaları çıkarıyordum birden elim yandı elim fotoğrafta belirttiğim yere deydi orası çok sıcaktı bilgisayar kapalı olmasına rağmen orası aşırı sıcaktı PSU'nün düğmesini açık bırakmışım, ne yapmalıyım anakartimda mi sorun var?

Eki Görüntüle 2196864

Eki Görüntüle 2196865

Yardımcı olur musunuz lütfen arkadaşlar?

Ben donanımsal arıza olduğu kanaatindeyim hala, mümkünse tek tek parçaları bilgisayarcıda deneyin.

Ben donanımsal arıza olduğu kanaatindeyim hala, mümkünse tek tek parçaları bilgisayarcıda deneyin.

PSU'yu eski bilgisayarimi çalıştırmak için kullandım, gayet güzel çalıştı elektrik vs gitti ekran geldi, sorun anakartta olduğunu düşünüyorum başka seçenek kalmadı çünkü RAM'leri her slotta denedim ekran kartını sayisiz defa söküp yaktım farklı ekran kartında denedim BIOS pilini çıkardım vesaire sıfırladım fakat hiçbir değişim olmadı.
Belki bir tamirci halledebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı