DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Lycoment

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bilgisayar açılır açılmaz mavi ekran hatası alıyorum. Hata kodu DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ve bu hatayı sürekli alıyorum, bilgisayar açılıyor 5 10 saniye içinde hata veriyor, sonra yeniden başlatıp tekrar hata veriyor 5 6 defa yaşandığı oluyor bu durumun. Ve bu durumun başlangıcı bir Windows güncellemesinden sonra oldu ama hangisi olduğu hakkında tam emin değilim. Windows 10 Home 64 Bit kullanıyorum, minidump dosyalarını paylaşıyorum.
Minidump
Bunu paylastiktan sonra 8 defa arka arkaya hata verdi tekrar.

Son düzenleme:
Intel Display Audio aygıt sürücüsünü güncelleyin.
Vanguard kaldırın.
McAfee kaldırın.

Şimdi gelelim hataların asıl sebebine. NVIDIA ekran kartına.

Ancak şöyle de bir sorun var. Hataların arasında pci.sys dosyasının olduğu ve bu dosyanın NVIDIA ekran kartına çıktığını gösteren hatalar var. Yani donanımsal olma ihtimali çok yüksek.
Buradan sürücüyü indirin. DDU ile önce sürücünüzü kaldırın sonrasında geri yükleyin buradan.
Eğer buna rağmen aynı hatayı alırsak donanımsal diyeceğim.

Intel Display Audio aygıt sürücüsünü güncelleyin.
Vanguard kaldırın.
McAfee kaldırın.

Şimdi gelelim hataların asıl sebebine. NVIDIA ekran kartına.

Ancak şöyle de bir sorun var. Hataların arasında pci.sys dosyasının olduğu ve bu dosyanın NVIDIA ekran kartına çıktığını gösteren hatalar var. Yani donanımsal olma ihtimali çok yüksek.
Buradan sürücüyü indirin. DDU ile önce sürücünüzü kaldırın sonrasında geri yükleyin buradan.
Eğer buna rağmen aynı hatayı alırsak donanımsal diyeceğim.
Tamamdır deniyorum yazdıklarınızı.

Ekran kartım GT820M ve bu ekran kartına destek kesilmiş gelen son güncelleme şu an zaten bende yüklü olan diğer sürümleri yükleyemiyorum. Vanguard ve McAfee'yi kaldırdım. Intel display Audio tam olarak ne onu anlamadım ama ses driverı olduğunu düşündüm ve güncelledim.

Geri
Yukarı