DSL ışığı sürekli sönüp tekrar bağlanıyor

ExpentoLeviosa

Kilopat
Merhabalar, aktif olarak 2 senedir TurkNet kullanmaktayım. Hiçbir problemim yoktu, ta ki 2-3 ay öncesine kadar. Herhangi bir zamanda DSL bağlantım kopuyor. 3-5 saniye sonra tekrar geliyor. Defalarca arıza kaydı açtırdım ve sorunun TurkNet ya da TTNET kaynaklı olmadığını kontrol edip söylediler. Modemimin bozulduğunu nasıl anlayabilirim? Bu sorun bazen hiç olmuyor olmaya başlayınca günde 10 kere DSL sinyali kaybediyorum. Hat değerlerinden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Bina içi tesisatımda mı sorun var yoksa modemde mi anlayamıyorum.

cyrq.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, aktif olarak 2 senedir TurkNet kullanmaktayım. Hiçbir problemim yoktu, ta ki 2-3 ay öncesine kadar. Herhangi bir zamanda DSL bağlantım kopuyor. 3-5 saniye sonra tekrar geliyor. Defalarca arıza kaydı açtırdım ve sorunun TurkNet ya da TTNET kaynaklı olmadığını kontrol edip söylediler. Modemimin bozulduğunu nasıl anlayabilirim? Bu sorun bazen hiç olmuyor olmaya başlayınca günde 10 kere DSL sinyali kaybediyorum. Hat değerlerinden anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Bina içi tesisatımda mı sorun var yoksa modemde mi anlayamıyorum.

Eki Görüntüle 880549
Hat zayıflamanız normal değil, bina içi tesisatınızı değiştirirseniz snr değerleriniz de artar ve kopma yaşamazsınız. Tabii önce başka modemle deneyin onda da olursa kesin tesisatınızı değiştirin ek olmadan mümkünse.

Hat değerlerinin düşüklüğü hangi değerlere bakarak anlaşılıyor anlatabilir misiniz pek bilgim yok bu konuda.

SNR değerleri, hat zayıflama değerleri.
Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım. Kabloyu yenileyince baya düzeldi.

Hat zayıflaması yazıyor, o değerler ne kadar yüksek olursa o kadar hattınız zayıf demektir bunun sonucunda da aldığınız değerler ve snr değeriniz düşük olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı