Çözüldü Dual BIOS, Güncelleme Esnasında Elektrik Kesintisinde İşe Yarıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Onları zaten videolu rehberi var 👍 Video editörümüz yeter artık, rehberini çekmediğin BIOS kalmadı diye dövecek beni yakında 😜

Belki çok saçma bir soru olacak ama size bir şey sormak istiyorum, BIOS Update ederken elektrik gitmesi eskiden büyük sorunlara yol açıyordu bazı yerlerde artık Dual BIOS özelliği olan kartlarda elektrik kesintisinin bir soruna yol açmayacağına dair bazı şeyler okudum. Fakat ne kadar doğru olduğundan emin olamadım. Bu konu hakkında bilgilendirici bir yazınız, videonuz var mı? Biraz bakınmıştım fakat bulamamıştım, belki bir makalenin içinde geçiyordur ondan görememişimdir, bahsettiğiniz makale, video varsa link atarsanız çok sevinirim.

Çözüm
Sadece Dual BIOS değil, BIOS Flashback ve Flahback+ da elektrik kesintisi sorununu çözüyor. Dual BIOS zaten çift BIOS demek. Yonganın birisi yanlış programlanırsa veya yonga silindikten sonra sistem programlamaya başlamadan elektrik kesilirse bile yedek yonga sapasağlam durur. Yedek BIOS çipinden sistem sorunsuz açılır.

Yani evet, Dual BIOS olan sistemde elektrik kesintisi bir sorun teşkil etmez.

10 senedir kime anlatıyorum hocam 😛

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece Dual BIOS değil, BIOS Flashback ve Flahback+ da elektrik kesintisi sorununu çözüyor. Dual BIOS zaten çift BIOS demek. Yonganın birisi yanlış programlanırsa veya yonga silindikten sonra sistem programlamaya başlamadan elektrik kesilirse bile yedek yonga sapasağlam durur. Yedek BIOS çipinden sistem sorunsuz açılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Sadece Dual BIOS değil, BIOS Flashback ve Flahback+ da elektrik kesintısınma sorununu çözüyor. Dual BIOS zaten çift BIOS demek. Yonganın birisi yanlış programlanırsa veya yonga silindikten sonra sistem programlamaya başlamadan elektrik kesilirse bile yedek yonga sapasağlam durur. Yedek BIOS çipinden sistem sorunsuz açılır.

Adam ya işte adaaam geldi

Yeni konular

Geri
Yukarı