Dual Core E5300 sisteme yükseltme

DeadDragon12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Fifa 14 oyuncusu olarak Fifa 15 oynamayı istiyorum. Ama bildiğiniz gibi PC'de de Ingite teknolojisine geçtiler ve anladım ki bilgisayarımın özelliklerini upgrade etmem lazım. Bütçe olarak yaklaşık 1000 TL diyebiliriz. Resim tavsiye edilen özellikler ve benim bilgisayarımın özelliklerini içeriyor.
Ben bu PC'de COD ya da başka yüksek grafikli oyun oynamayı düşünmüyorum. 3-4 yıllık Fifa serisini kaldıracak bir sistem istiyorum. Fifa dışında başka oyun oynamayı düşünmüyorum.

özellikler.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim ama aslında ben bütçeyi daha da azaltıp 800 TL yapmayı düşünüyordum. Sadece fifa serileri için 800 liraya güncel beni yıllarca götürecek bir sistem kurabilirmiyim acaba?

800 liraya APU sistem ancak kurulabilir o da oyun için olmaz günlük işler için olabilir.
Dediğim gibi bütçenizi 1500 Tl. yapın güzel bir sistem önerelim.

Araştırmanız ve erken cavaplarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim.
En başta konu başında bir fotoğraf atmıştım, orada benim RAM özelliğim 3.1 görülüyor ve oyun bana 8 gb öneriyor.

Ayrıca benim harddiskim var ve şu anda 44 GB boş alan var bu da Fifa için yeterli görülüyor.

Kasayı neden önerdiğinizi anlayamadım, özür dilerim. (bu işlerde profesyonel değilim ) En baştan yeni kasa mı almam gerekiyor?

Ekran kartını kesinlikle yenilemem lazım. Bir arkadaşım NVIDIA GeForce GTX 650 önermişti; bu kart hakkındaki düşünceleriniz nedir?

CPU nun oyun oynarken ki etkisi konusunda çok bilgili değilim. Ama sanırım artık değişme vakdi geldi.

Bilgisayarı tamamen yenilemeden bazı çok gerekli özelliklerini artırsak sizce uygun olur mu?

Oyunun 8 GB önermesine bakmayın 4 GB yeterli olacaktır.

Kasayı neden önerdim çünkü 0 sistem topladım o yüzden.

Ekran kartı olarak R7 260x GTX 650 den daha performanslıdır.

Evet işlemciniz bayağı eski.

O sistemi yenilemeye çalışmayın yukarıda ki mesajımda 1193.TL ye 0 sistem topladım bir göz atın.

Tamam arkadaşlar şimdi planlarda bir değişiklik yapmayı düşünüyorum. Playstation 4 ya da bir bilgisayar.
Yani bütçe yaklaşık 1.400 civarı. Öncelikle Ps4 mü yoksa Pc mi? PC ise bana 1.400 civarına neler önerebilirsiniz. Almışken iyisinden almak isterim. Teşekkürler!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı