Dualboot HDD ve SSD nasıl ayrılır?

Arda Bilen

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
970 Evo samsung, diğeri ise Rast gele bir hdd
Merhaba, bilgisayarımda iki adet farklı Windows işletim sistemi kurdum. Bir tanesi Windows 10, diğeri 11. Sorun şu ki Windows 10 veya 11'e girdiğimde farklı HDD'lerde olmalarına rağmen kullanılabilir bir HDD olarak görmesi. Bunu nasıl önlerim? Diğer HDD'yi görmemesi gerekiyor, dosyaları görebildiğinden anti cheat yazılımları diğer HDD'deki bazı programları hile olarak algılayabiliyor. Teşekkür ederim.

Fotoğraftaki E: diski Windows 11, bu işletim sistemi HDD'ye kurulu, diğer işletim sistemi olan Windows 10 ise SSD'ye kurulu.

Screenshot_6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsünde açık olan işletim sisteminde disk yönetimine girip E: olarak gözüken diskin harfini silebilirsin. Bunu yaptığında sen veya diğer yazılımlar erişimezsiniz. Ancak belki antivirüs erişebilir. Yine de denemekte fayda var. Bu durum devam ederse de antivirüs üzerinden E: diskini istisnalara ekleyebilirsin. Böylece tarama yapmaz, yapsa bile dosya silmez.

Daha sonra Windows 11 yüklü diskten başlatıp o sistemden de diğer diskin harfini silebilirsin.

Ekran görüntüsünde açık olan işletim sisteminde disk yönetimine girip E: olarak gözüken diskin harfini silebilirsin. Bunu yaptığında sen veya diğer yazılımlar erişimezsiniz. Ancak belki antivirüs erişebilir. Yine de denemekte fayda var. Bu durum devam ederse de antivirüs üzerinden E: diskini istisnalara ekleyebilirsin. Böylece tarama yapmaz, yapsa bile dosya silmez.

Daha sonra Windows 11 yüklü diskten başlatıp o sistemden de diğer diskin harfini silebilirsin.
çok teşekkürler, peki bu yöntem sizce Vanguard veya Easy Anti Cheat gibi yazılımların erişmesini engeller mi? Windows 10'da hacking yazılımı dolu

çok teşekkürler, peki bu yöntem sizce Vanguard veya Easy Anti Cheat gibi yazılımların erişmesini engeller mi? Windows 10'da hacking yazılımı dolu
%100 emin değilim ama bazı antivirüsler haricinde hiçbirisi erişemez hale gelir. İşe yarayacağını düşünüyorum. Hile yazılımlarının o disk bölümünü okuyabileceğini sanmam.

%100 emin değilim ama bazı antivirüsler haricinde hiçbirisi erişemez hale gelir. İşe yarayacağını düşünüyorum. Hile yazılımlarının o disk bölümünü okuyabileceğini sanmam.
umarım, çok teşekkürler. Geçen hafta alakam olmamasına rağmen hem Fortnite'dan hem LoL den ban yedim ki oyun hilesi kullanmıyorum :(

Geri
Yukarı