Dualboot Linux Mint nasıl yapılır?

metenikbc

Femtopat
Daha fazla  
Ben Linux Mint kuracaktım ve bunu dualboot olarak kurdum ama sonra Windows'a geri dönüp linuux Mint diskini silip C: Ye kattım. Artık bilgisayarı açınca linuxmint başlıyor ve sildiğim komut yazma ekranı çıkıyor her açarken BIOS ile Windows'u seçmem gerekiyor destek lazım.

Ben Linux Mint kuracaktım ve bunu dualboot olarak kurdum ama sonra Windows'a geri dönüp linuux Mint diskini silip C: Ye kattım. Artık bilgisayarı açınca linuxmint başlıyor ve sildiğim komut yazma ekranı çıkıyor her açarken BIOS ile Windows'u seçmem gerekiyor destek lazım.

BIOS'tan Windows Boot Manager'ı 1. Sıraya getir.

Çok yardımcı oldu sağ olun. Ayrıca bir şey soracağım Linux geçeceğim ne öneriyorsunuz yeniyim.

Tam sistem özelliklerin nedir?

Bilgisayarı ne için kullanmayı planlıyorsun?

Oynuyorsan hamgi oyunları ve kullanıyorsan hangi profesyonellere yönelik uygulamaları kullanıyorsun? Örnk: CS, PUBG, Adobe, figma...

Tam sistem özelliklerin nedir?

Bilgisayarı ne için kullanmayı planlıyorsun?

Oynuyorsan hamgi oyunları ve kullanıyorsan hangi profesyonellere yönelik uygulamaları kullanıyorsun? Örnk: CS, PUBG, Adobe, figma...

i5-12400F
3060 12 GB Zotac.
16 GB DDR4
Genellikle oyun oynuyorum video editliyorum arayüzü çok karışık olmasın. Kişiselleştirmede iyi olsun.

i5-12400F
3060 12 GB Zotac.
16 GB DDR4
Genellikle oyun oynuyorum veya kod yazıyorum arayüzü çok karışık olmasın. Kişiselleştirmede iyi olsun.

KDE Neon, Garuda Gaming ve Nobara dağıtımlarından hangisi hoşuna giderse kurup geçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı