DualSense analoğu tamir edilebilir mi?

merkaNz

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, bugün ortalama 15 dakika önce PS5'imi açtım ve DualSense'imi konsola bağladım. İndirimlere bir göz atayım dediğim sırada joystickte bir problem dikkatimi çekti. Tam olarak stick drift olarak niteleyemeyeceğim bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Açıkçası sorunu nasıl tarif edebileceğimi de bilmiyorum. Hızlı bir biçimde joysticki aşağıya indirip bırakınca aniden tekrar bir yukarı çıkıyor, veya bazen bu hareketi yaptığımda aşağı inmek yerine imleç bir yukarı fırlıyor. Daha iyi anlamanız için sorunumu kaydedip YouTube'a yükleyerek linkini üste bıraktım. Kolu alalı ortalama 9-10 ay oldu ve gerçekten nazik kullandım bu şekilde bozulmuş olma ihtimali beni çok endişelendiriyor doğrusu konsolu gerçekten düzgün ve hasar bırakmadan kullandım. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Biraz daha iyi anlayabilmeniz için bu videoyu kaydettim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunlu olan joystick sol joystick. Videoda göreceğiniz üzere sol joysticki aşağıya indirip serbest bıraktığımda dairenin merkezine inmeden önce yukarıya çıkıyor, kısa bir sürede merkeze geri geliyor fakat bu kısacık değişim ekranda imleci etkiliyor. Sağ joystick ile de birkaç kez aynı hareketi denedim, olması gerektiği gibi joystick serbest kalır kalmaz sapma olmadan çember merkezine geliyor ve duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı