DualSense düzgün şarj olmuyor

dencha

Femtopat
Selamlar. PC'de kullanmak için MediaMarkt'tan Sony PS5 kolu aldım (en son b versiyon) ilk şarjda tamamen doldu. Işık söndü ancak bir sonraki şarjlarda ışık 5-6 saati geçse de hiç sönmüyor, tam dolum yapmıyor. Şarjdan çıkardıktan sonra da tekrar takarsan bu sefer şarj olmuyor. Kabloları adaptörü de değişsem olmuyor. Sanki yüzde 80'lerde bir sınır koymuş belirli bir yere kadar şarj alıyor. Analog çubuğu bozulup çöpe giden yine Sony kolumda böyle bir şey yoktu acaba yeni versiyonla da ilgili böyle bir sorun mu yoksa bir ayar mı var çözemedim. Böyle bir şey başına gelen var mı?

bataryada sıkıntı var buyuk ihtimal

DS'yi PC'nin az akım veren portuna takınca benim de 3-4 saatte şarj ediyor. DSX'ten baksana şarj durumuna bir?
Ben DS4 programını kullanıyorum. Şarj orada yüzde 87 gösteriyor.
Evet PC USB portundan daha yavaş şarj ettiği için ben 5W'lık adaptörle prizden normal şarj ediyorum.
Ancak düşündüğüm sorun kolun PS5 konsol ayarı ile alakalı sanki. PS5 konsol olmadığından kolun ayarlarına giremiyorum. Belki sınırlama ya da şarj sorunu buradan kaynaklıdır. Çünkü belirli bir düzeye kadar şarj edip bırakması, ışığın sönmeyip sürekli çalışması mantıksız geliyor.

Bataryada sıkıntı var buyuk ihtimal.

Bataryada sıkıntı olsa hiç şarj almazdı sanırım. Çünkü belirli düzeye kadar şarj ediyor.

Selamlar. PC'de kullanmak için MediaMarkt'tan Sony PS5 kolu aldım (en son b versiyon) ilk şarjda tamamen doldu. Işık söndü ancak bir sonraki şarjlarda ışık 5-6 saati geçse de hiç sönmüyor, tam dolum yapmıyor. Şarjdan çıkardıktan sonra da tekrar takarsan bu sefer şarj olmuyor. Kabloları adaptörü de değişsem olmuyor. Sanki yüzde 80'lerde bir sınır koymuş belirli bir yere kadar şarj alıyor. Analog çubuğu bozulup çöpe giden yine Sony kolumda böyle bir şey yoktu acaba yeni versiyonla da ilgili böyle bir sorun mu yoksa bir ayar mı var çözemedim. Böyle bir şey başına gelen var mı?
Aynı şeyi yaşıyorum. DSX'e bağlanıp oyun oynuyorum, sonra şarja takıyorum turuncu yanıp sönüyor. Tekrar çıkarıp takınca 1 kere ışık yanıp sönüyor, sonra bir daha yanmıyor. Çok sinir edici, şarj olup olmadığını anlamıyorum. DSX'e tekrar bağlayıp bakınca sizin de dediğiniz gibi %90 civarlarında dolaşıyor, %100 olduğunu da gördüm birkaç kez ama nasıl oldu hiç anlamıyorum. Yakın zamanda garantiye de yollayacağım zaten.

DualSense bende kullanıyorum hiç program kullanmıyorum. Hangi oyunlar için kullanıyorsunuz ki merak ettim.

Eskiden Steam'de desteklenmeyen oyunlar için kullanıyordum ama şu an Steam'e çoğunlukla entegre olduğu için gerek kalmadı gibi gözükse de, şarj yüzdesi veya bazı olması gereken özellikler hala Steam'de yer almadığı için buradan bakıyorum. Batarya düşük olduğunda oyunun ortasında sorun yaşamayayım diye de uyarı vermesi için yine bazen bu programı kullanıyorum.

Aynı şeyi yaşıyorum. DSX'e bağlanıp oyun oynuyorum, sonra şarja takıyorum turuncu yanıp sönüyor. Tekrar çıkarıp takınca 1 kere ışık yanıp sönüyor, sonra bir daha yanmıyor. Çok sinir edici, şarj olup olmadığını anlamıyorum. DSX'e tekrar bağlayıp bakınca sizin de dediğiniz gibi %90 civarlarında dolaşıyor, %100 olduğunu da gördüm birkaç kez ama nasıl oldu hiç anlamıyorum. Yakın zamanda garantiye de yollayacağım zaten.
bazen daha önce aynı kablo ve adaptörle şarj ettiğim halde bile prize taktığım zaman bir kere ışık yanıyor sonra tamamen sönüyor. aradan biraz zaman geçince tekrar takıyorum bu sefer şarj olmaya başlıyor. kafasına göre takılıyor anlamadım ben bu işi.
ayrıca dün yüzde 80 lerde yarım bıraktığı şarjı tekrar birkaç saat sonra taktığımda şarj etti ve ışığı söndü. kolu zorla tam dolum yapmaya çalışıyoruz işe bak. yoksa tam şarj olmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı