Dualshock 4 gecikme sorunu

catintayme

Hectopat
Daha fazla  
3 gün önce PC'de kullanmak için dualsock 4 aldım. Bluetooth ile bağlanıyor iyi, güzel. Ama yaklaşık 1-2 metreyi geçince(mesafe olarak) bağlantıda gecikme oluyor. Bir de salonda televizyondan oynarken baya gecikiyor. Bağlantının gecikmesini önlemek için ne yapılabilir ?

Kaliteli ve menzili uzun bir Bluetooth dongle kullan.

Merhaba.Konu güncel değil ancak çok soruluyor.Aynı sorunu x marka bir bluetooth cihazı ile yaşamaktaydım.Gecikme süresini ölçtüğümde(ds4windows ile ölçülebilir) 20-30mslere kadar cıkıyordu. Tp-link ub400 cihazını aldım ve yaklaşık 3 metreden 2ms gecikme ile oyun oynayabiliyorum.

Ben de tp link ub 400 aldım ama berbat çekimi var. 2 metreden sürekli 30 40 ms gecikmeye çıkıp çıkıp iniyor. Galiba cihaz arızalı. Garantiye göndereceğim.

Merhaba.Konu güncel değil ancak çok soruluyor.Aynı sorunu x marka bir bluetooth cihazı ile yaşamaktaydım.Gecikme süresini ölçtüğümde(ds4windows ile ölçülebilir) 20-30mslere kadar cıkıyordu. Tp-link ub400 cihazını aldım ve yaklaşık 3 metreden 2ms gecikme ile oyun oynayabiliyorum.
Merhaba uzun zaman sonra yazıyorum ama, acaba tp-link ub400 adlı üründen hala memnun musunuz? Ben de sizin gibi dualshock4 v2'yi desktop bilgisayarımda kullanmak için alacağım bu ürünü. Input lag hala 2ms civarında mı acaba? Yoksa sonradan sorun çıkardı mı ürün? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ben de tp link ub 400 aldım ama berbat çekimi var. 2 metreden sürekli 30 40 ms gecikmeye çıkıp çıkıp iniyor. Galiba cihaz arızalı. Garantiye göndereceğim.
Hocam halledebildiniz mi sıkıntıyı? Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum ama yorumunuz biraz korkutmadı değil.

Hocam durum şu. Ds4 windows programından frekansı 500 mhz değerinden max değerine çektim ve bir nebze durum düzeldi. Ama bu kesinlikle idarelik bir çözüm oldu çünkü cihaz o kadar kötü ki ancak max seviyesine çekerek kabul edilebilir gecikmeye indirebildim. Kardeşime çinden aldığım ucuz bluetooth 4.0 cihaz bu ayarı 500 mhz değerinden benim markalı cihazdan daha düşük gecikme ile oynatıyor. Bence bana denk gelen sorunlu hiç şaşırmadım. Alın deneyin 14 gün içinde iade edersiniz en kötü. Ben iade süresini çoktan geçirdim.

Geri
Yukarı