Dubleks ev için mesh sistem tavsiyesi

Yani aynı iki marka cihaz kullanmam gerekecek. Peki bunun için 2x Keenetic Air mi almalıyım yoksa 2x Asus RT-AC51 mi? Arada toplam 200₺ civarı fark oluyor, Keenetic bu farka değer mi? Asus marka bir router ya da modem hiç kullanmadım daha önce, fakat Asus kötü cihaz yapmamıştır muhtemelen. Sizin tavsiyeniz ne olur?
İşin açığı asus router hiç kullanmadım. Dolayısıyla ne performansını biliyorum nede kullanım kolaylığını. Asus üzmez. Ama bir kullanana sormak lazım.

Ben TP-Link Deco E4 kullanıyorum evim dubleks modem üst katta modemin kablosuzu kapalı. Decoları belirlediğim noktalara yerleştirdim ve 5 dakikada kurulumu yaptım. MESH sistem gerçekten çok keyifli. 100 MBPS olan hızımı kablosuz 80-90 arası evinde her yerinde alıyorum. Ölü nokta neredeyse yok. Eğer bütçe sorunu yoksa M4 ya da P9 modelini tavsiye ederim. Ben şimdi 2'li P9 eklemesi yapacağım MESH sistemime sırf keyif için.

Öncelikle merhaba. Daha önceden Keenetic markası ile tanışıklığınız olmuş.
Kendi apartmanımda '4 kat 12 daire' mesh sistemi ile internet paylaşımı yapıyorum. Ana cihazım Keenetic ultra ve her katta koridorlarda 1 adet keenetic extra var. Bazı daireler kendilerine de cihaz almış durumdalar. Toplamda 8 adet cihaz ile mesh kurulu. Hepsi keenetic. Bir kişi apartmana yaklaştığında ağa bağlanıyor ve kendi evine gidene kadar hiçbir şekilde bağlantısı kopmuyor. Çekim çok iyi durumda.
Gelilim sizin durumunuza.
FTTH fiber de ana cihaz keenetic Ultra veya giga"daha az maliyetli olur" olur ise üst kata 1 adet keenetic extra cihazı ile çok güzel bir mesh sistemi kurulabilir. Eğer konumlandırma akıllıca yapılırsa 2 cihaz ile çok güzel sonuçlar alınır. Veya 3 adet keenetic extra alıp ile çekin alanını genişletebilirsiniz. Her zaman önerdiğim ana cihazın mesh cihazlardan daha güçlü olmasıdır. Daha detaylı bilgi için aramıza beklerim. İyi günler.

Öncelikle merhaba. Daha önceden Keenetic markası ile tanışıklığınız olmuş.
Kendi apartmanımda '4 kat 12 daire' mesh sistemi ile internet paylaşımı yapıyorum. Ana cihazım Keenetic ultra ve her katta koridorlarda 1 adet keenetic extra var. Bazı daireler kendilerine de cihaz almış durumdalar. Toplamda 8 adet cihaz ile mesh kurulu. Hepsi keenetic. Bir kişi apartmana yaklaştığında ağa bağlanıyor ve kendi evine gidene kadar hiçbir şekilde bağlantısı kopmuyor. Çekim çok iyi durumda.
Gelilim sizin durumunuza.
FTTH fiber de ana cihaz keenetic Ultra veya giga"daha az maliyetli olur" olur ise üst kata 1 adet keenetic extra cihazı ile çok güzel bir mesh sistemi kurulabilir. Eğer konumlandırma akıllıca yapılırsa 2 cihaz ile çok güzel sonuçlar alınır. Veya 3 adet keenetic extra alıp ile çekin alanını genişletebilirsiniz. Her zaman önerdiğim ana cihazın mesh cihazlardan daha güçlü olmasıdır. Daha detaylı bilgi için aramıza beklerim. İyi günler.
Selamlar; satın aldığım Asus RT-51AC'de AiMesh desteği bulunmuyormuş, acele edip araştırmayınca böyle oluyor işte. Onları iade edip iki adet Keenetic Extra siparişimi verdim bugün. Yarın elimde olur muhtemelen. Bir cihazın diğerinden daha güçlü olması niçin gerekli acaba onu anlamadım, yani ne farkı/faydası oluyor?

Bende dublex evde kalıyorum. Extra dls sayesinde alt kat ve üst katta aynı hızı alıyorum.

Modem evimin acayip saçma bir yerinde durmasına rağmen, köşe bucak her yerde aynı hızı alıyorum. (120 M2 evim)

Sizin eviniz daha büyükse bile daha iyi bir konumlandırmayla her yerde aynı performansı elde edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı