Düşük sistemler için Windows 10 iyi mi?

JahOver98

Centipat
Merhaba soru basit şimdi benim sistemim düşük yeni oyunları oynayamıyorum. Eski sistemleri anca oynayabiliyorum. Beynimde bir soru işareti oluştu şimdi benim sistemim eski oyunları kaldırıyorsa neden Windows 10 duruyorum? Windows'un bana vaat ettikleri bir şey yok yani " senin düşük sistemin var. Windows 10 indir bütün oyunlar hız kesmeden oyna" gibi şeyler demiyor. Aklıma şu dolaşıyor Windows 10'da durmam çok şaçma. Şimdi bana demeyin gizlilik falan falan eğer beynini kullanan bir insan neyin vürisli neyin vürisiz oldugunu anlar. SSD var bende açılış hızı umrumda değil zaten yeni bir sistem toplamaya karar verirsem o zaman tabii Windows 7 gibi bir işletim sistemimde durmuyacağım sadece şunu demek istiyorum düşük sistemli yani kaldırdıgı oyun tarihleri (yani şu tarihe kadar bütün oyunları kaldırır diyorum) ∞-2013-4
O tarihlerin oyunlarını rahat kaldırıyor yani demek istediğim şu ki düşük sistemli bilgisayarlar Windows 10'da durması şaçma mı?

Ekran kartım: GT730 2 GB
İşletim: Intel Pentium Core E6300 2.80 GHz
RAM: 4 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle "vüris" değil. Bence saçma değil Windows 10 bu bilgisayar için ama akıcı değilse 8.1 tercih edebilirsiniz.

Benim bilgisayarda GT 740M ekran kartı 8 GB RAM ve i5 3230M var Windows 10'a geçince bazı şeyler düzeldi daha hızlı oldu ama sende 4 GB RAM var 4 GB RAM ile Windows 10 biraz sıkıntı.

HDD olmasa yüklemeyin derdim ama SSD var ise deneyin. Sıkıntı olursa 8.1'i kurarsınız.

Bence Windows 8.1 yerine Windows 10 1507 kurulmalı, ikisi tamamen aynı bence. Windows Defender'i aynı, arama kısmı farklı ama regedit ile Windows 8.1 arama menüsü aktif edilebiliyor, regedit ile Windows 8.1 giriş ekranı bile yapılabiliyor hatta regedit ile takvim, ses ve ağ kısmını da Windows 8.1 in aynısını yapabiliyorsun. Eski bilgisayarıma kurmuştum aynı Windows 8.1 gibiydi performansı.

Merhaba soru basit şimdi benim sistemim düşük yeni oyunları oynayamıyorum. Eski sistemleri anca oynayabiliyorum. Beynimde bir soru işareti oluştu şimdi benim sistemim eski oyunları kaldırıyorsa neden Windows 10 duruyorum? Windows'un bana vaat ettikleri bir şey yok yani " senin düşük sistemin var. Windows 10 indir bütün oyunlar hız kesmeden oyna" gibi şeyler demiyor. Aklıma şu dolaşıyor Windows 10'da durmam çok şaçma. Şimdi bana demeyin gizlilik falan falan eğer beynini kullanan bir insan neyin vürisli neyin vürisiz oldugunu anlar. SSD var bende açılış hızı umrumda değil zaten yeni bir sistem toplamaya karar verirsem o zaman tabii Windows 7 gibi bir işletim sistemimde durmuyacağım sadece şunu demek istiyorum düşük sistemli yani kaldırdıgı oyun tarihleri (yani şu tarihe kadar bütün oyunları kaldırır diyorum) ∞-2013-4
O tarihlerin oyunlarını rahat kaldırıyor yani demek istediğim şu ki düşük sistemli bilgisayarlar Windows 10'da durması şaçma mı?

Ekran kartım: GT730 2 GB
İşletim: Intel Pentium Core E6300 2.80 GHz
RAM: 4 GB

Bu özelliklere göre sisteminizde çok az kasma olur, ayarlamaları yaparasanız akıcı çalışmaya başlayabilir. Güveniyorsanız kurun.

Geri
Yukarı