Düz kullanımda işlemci soğutucu gerekir mi?

Cihancan Gülcan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar overclock yapmayı bilmiyorum. Pekte meraklısı değilim. AMD bir işlemci alsam kutusundan çıkan soğutucu işimi görür mü? Tahminen AMD FX x6 6300 alacağım. Bir de bu işlemci bir kaç yıl boyunca beni oyun konusunda yarı yolda bırakmaz değil mi? Yani bahsettiğim işlemci gücü olarak yarı yolda bırakmaz değil mi?

Arkadaşlar overclock yapmayı bilmiyorum. Pekte meraklısı değilim. AMD bir işlemci alsam kutusundan çıkan soğutucu işimi görür mü? Tahminen AMD FX x6 6300 alacağım. Bir de bu işlemci bir kaç yıl boyunca beni oyun konusunda yarı yolda bırakmaz değil mi? Yani bahsettiğim işlemci gücü olarak yarı yolda bırakmaz değil mi?
Sıkıntı olmaz. Ancak işlemciye yük bindiğinde kafanız biraz ütülenir.

İşlemci üreticileri işlemciyi normal kullanımda yeteri kadar soğutacak soğutucu üretiyorlar. Ama ses seviyesine önem verilmiyor. Sesten rahatsız olmam dersen stok soğutucu kullan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı