Düzenlediğim fotoğraf nasıl?

Hocalarım bende nasıl yapılacağını çok merak ettimde, telefondan hangi uygulamalar yardımı ile yapabilirim

Filtre nasıl ekleniyor? Ben şu anda bu konuda sadece katman renk ayarı yapmayı öğrendim.

@Kusuo @OverFireable @Messi1982 @Freezyf @404353 @Akbaba İsmet @yyildirayy @SeRReSss
Bir tane daha denedim nasıl?
Eki Görüntüle 1540727

eksiklerini söylerseniz sevinirim.
Filter > Camera Raw Filter kısmına girin.

1665424429604.png

Açılan kısımda sağda Color Mixer yani programınız Türkçe ise Renk Karıştırıcısı seçeneğini açın.

1665424616715.png

Açılan kısımda Hue, Saturation, Luminance yani sırayla Renk Tonu, Doygunluk ve Parlaklık.

Hue (Renk Tonu): Renk tonu yani SS'te de gözüktüğü gibi hangi rengin hangi renk tonuna dönüşeceği barlarda belli oluyor.

Saturation (Doygunluk): Hangi rengin doygunluğunu artırıp azaltacağınızı belirler.

Luminance(Parlaklık): Hangi rengi parlak yada karanlık yapacağınızı belirler.

1665424666241.png

Bu kısmı kullanarak güzel efektler yapabilirsiniz.

Sayfayı aşağı kaydırınca kör oldum 😵‍💫
Nasıl?

Hocalarım bende nasıl yapılacağını çok merak ettimde, telefondan hangi uygulamalar yardımı ile yapabilirim
Telefondan değil hocam, bilgisayardan Photoshop ile yapıyoruz.

Filter > Camera Raw Filter kısmına girin.

Eki Görüntüle 1540743

Açılan kısımda sağda Color Mixer yani programınız Türkçe ise Renk Karıştırıcısı seçeneğini açın.

Eki Görüntüle 1540746

Açılan kısımda Hue, Saturation, Luminance yani sırayla Renk Tonu, Doygunluk ve Parlaklık.

Hue (Renk Tonu): Renk tonu yani SS'te de gözüktüğü gibi hangi rengin hangi renk tonuna dönüşeceği barlarda belli oluyor.

Saturation (Doygunluk): Hangi rengin doygunluğunu artırıp azaltacağınızı belirler.

Luminance(Parlaklık): Hangi rengi parlak yada karanlık yapacağınızı belirler.

Eki Görüntüle 1540747

Bu kısmı kullanarak güzel efektler yapabilirsiniz.
Allah razı olsun hocam. Burada tek faydalı eleştiri yapan sizsiniz sanırım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı